Перемоги "Хіміка" та "Одеси": результати Суперліги Windrose 9 жовтня

4 хвилини
5,3 т.
Суперліга

У чемпіонаті України з баскетболу в суботу, 9 жовтня, граються чергові поєдинки в Суперлізі Windrose. У першому матчі дня южненський "Хімік" вдома обіграв "Кривбас" 75:59. Другий поєдинок між БК "Одеса" та МБК "Миколаєв" завершився з рахунком 79:76 на користь господарів.

В Южному команди почали гру не дуже результативно, багато промахуючись. У Кривбасу точність в першій чверті становила 31%, тоді як у Хіміка — 44%. Але результат южненців був обумовлений грою Джонса, який за перші 10 хвилин встиг набрати 11 очок. Це дозволило господарям по ходу чверті вести 8 очок і виграти її 18:13.

Десь у тому ж руслі проходила і друга чверть, яку Хімік мав усі шанси виграти з тим самим рахунком, але судді вирішили, що за секунду до перерви фол із центру майданчика Рябчука був неспортивним, і поставили три штрафних, два з яких Полайт реалізував. Тож на велику перерву команди пішли за рахунку 36:28.

Хімік – Кривбас

Куди ефективніше Кривбас заграв у третій чверті завдяки Коренюку, який повів свою команду вперед, і гості майже зрівняли рахунок. Лише триочкове влучання Морріса із сиреною дозволило Хіміку почати четверту чверть із +5 переваги.

А там Хімік зробив ще один ривок, довів свою перевагу до +12 (знову включився Джонс, який був близький до дабл-даблу з рекордними для себе в цьому сезоні 19 набраними очками) й отримав психологічну перевагу в кінцівці. В результаті Хімік лиш зміцнив своє лідерство в рахунку, вигравши в підсумку 75:59.

Южненський Хімік у наступних матчах 15 жовтня зіграє на виїзді з Харківськими Соколами, а потім 17 жовтня проведе матч у Дніпрі проти місцевої команди. Кривбас 14 жовтня вдома прийме Будівельник, а через два дні також вдома зустрінеться з Черкаськими Мавпами.

Хімік – Кривбас 75:59 (18:13, 18:15, 18:21, 21:10)

Хімік: Спенсер 15, Джонс 19 + 9 підбирань, Ковляр 5, Антіпов 6, Мироненко 6 – старт; Едвін 8 + 5 підбирань + 5 передач, Морріс 9, Козак 4, Рябчук 3, Сорочан, Завадський, Клевзуник

Кривбас: Коренюк 16 + 12 підбирань, Полайт 13 + 5 підбирань, Поповіч 7, Коупленд 8 + 10 підбирань, Артамонов 3 – старт; Латковіч 5 + 5 підбирань + 5 передач, Мотлі 4, Фролов 3, Бондарчук 0, Старцев, Лихой

Одеса – Миколаїв

Моряки впевнено провели три перші чверті, але у заключній 10-хвилинці корабели повністю переломили хід гри і були максимально близькими аби вирвати звитягу. Втім, зробити цього корабелам господарі не дозволили, тріумфувавши 79 — 76. Для Одеси ця перемога стала другою у сезоні. Миколаїв ж зазнав четвертої поразки поспіль.

Команда Олега Юшкіна значно краще розпочала матч. За 7 хвилин стартової чверті одесити набрали 17 очок, у той час, як корабели записали до свого активу лише два двоочкових. Надалі Миколаїв зумів підтягнути відсоток влучань, але і Одеса обертів не збавила. Як результат, перший ігровий відрізок моряки виграли з перевагою в 11 пунктів.

Другу 10-хвилинку теж краще розпочали господарі. Однак, гості поступово зуміли вирівняти хід подій на майданчику не дозволивши суперникам збільшити відрив. Щоправда і скоротити відставання Миколаєву теж не вдалося.

Відпочинок пішов на користь обом командам, але активнішими у третій чверті все ж залишалися одесити, які перед заключною 10-ти хвилинкою збільшили гандикап до + 13.

В останній чверті Миколаїв увімкнув усі свої потужності і спромігся скоротити відставання до мінімуму. А за кілька секунд до сирени корабели мали реальні шанси створити сенсацію. Та одесити змусили гравців Миколаєва припуститися фолу в атаці. Андрій Агафонов реалізував два штрафні кидки та підсумував перемогу Одеси – 79:76.

Одеса 15 жовтня завітає у гості до Дніпра. У свою чергу Миколаїв днем раніше, 14 жовтня, прийме Черкаські Мавпи.

Одеса – Миколаїв 79:76

Одеса: Лейманіс 17 + 3 підбирання, Агафонов 10 + 6 підбирань, Келлісон 16 + 7 передач, Фіцпатрік 14 + 6 підбирань, Носков 9 + 5 підбирань – старт, Лаурис 7, Ткачук 3 + 4 передачі, Балабан 0 + 2 підбирання, Новіков 3 + 4 підбирання.

Миколаїв: Ніксон 14 + 4 підбирання, Волкер 20 + 6 підбирань, Барніс 8, Хохоник 0, Тіщенко 0 + 3 підбирання– старт, Онуфрієв 3, Дубоненко 14 + 4 підбирання, Кожемякін 6 + 3 передачі, Деніел 10 + 7 підбирань, Рокас 1.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні БК Прометей здобув упевнену перемогу над "Черкаськими Мавпами" в черговому матчі регулярного чемпіонату Суперліги Windrose. Чинні переможці першості були сильнішими на своєму майданчику – 100:54.