Перемоги "Київ-Баскета" і "Прометея": результати Суперліги Windrose 10 жовтня

7 хвилин
4,8 т.
У Суперлізі Windrose відбулися чотири матчі

У чемпіонаті України з баскетболу в неділю, 10 жовтня, відбувся великий матч-день в Суперлізі Windrose. БК "Запоріжжя" обіграв "Черкаські Мавпи" 82:75, БК "Тернопіль" поступився "Харківським Соколам" 84:88, "Київ-Баскет" був сильнішим за "Дніпро" 78:73, а "Прометей" здолав "Будівельник" 98:69.

У першій грі дня після стартових +4 від Мавп здавалося, що саме вони захоплять ігрову перевагу, намагаючись відразу притиснути Запоріжжя.Проте господарі відповіли на це ривком 9:0, головним натхненником якого став Дейшон Френсіс. Відтак гра вирівнялася, стартову перевагу жодному з суперників не вдалося захопити.

Поступово гості відірвалися вперед, скориставшись перевагою в реалізації. Лідером атак гостей став Айзек Хамільтон. За першу половину він набрав 14 очок, реалізувавши при цьому 4 з 5 триочкових.

У третій чверті стався ключовий перелом у матчі. Черкасці на більшу частину ігрового часу 10-хвилинки втратили лідера результативності Гамільтона. Після зіткнення він довго приходив до тями на лаві запасних. Господарі тим часом згуртувалися, максимально зосереджено зіграли в захисті та додали агресії в атаці. Відтак запоріжці пропустили лише 11 очок, набравши понад вдвічі більше. У підсумку вони повернули собі лідерство, відриваючись на 11 очок від гостей.

Запасу виявилося достатньо, аби відбити спроби Мавп відігратися в заключній чверті та вибороти першу перемогу в сезоні.

Запоріжжя – Черкаські Мавпи

Запоріжжя наступний поєдинок грає 15 жовтня в Тернополі. Черкаські Мавпи 14 жовтня гратимуть у Миколаєві.

СУПЕРЛІГА WINDROSE

Регулярний чемпіонат

10 жовтня

Запоріжжя. 14:00

Запоріжжя – Черкаські Мавпи – 82:75 (21:22, 17:23, 25:11, 18:20)

Тернопіль – Харківські Соколи

Підопічні Валерія Плеханова у запеклому матчі здобули важливу звитягу над командою Дмитра Забірченка. Для Сокола ця перемога стала другою у 5 матчах поточного сезону. Тернопіль ж зазнав четвертої поразки у цій кампанії.

У першій чверті на майданчику панувала рівна гра, команди намагалися не відпускати один одного у рахунку. Та все ж, стартовий відрізок залишився за господарями – 25:23.

Втім, вже у наступній 10-хвилинці харків’янам вдалося повністю захопити ініціативу на майданчику. Підопічні Валерія Плеханова пішли у відрив, який перед великою перервою сягнув позначки у + 12 очок.

Відпочинок пішов на користь Тернополю. Команда Дмитра Забірченка стала діяти значно ефективніше, порівняно із другою чвертю. Це дозволило господарям скоротити відставання від Соколів до 4 пунктів перед вирішальним ігровим відрізком.

Більша частина заключної чверті залишилася за гостями, які менше, ніж за 4 хвилини до фінальної сирени вели у рахунку + 17. Однак, Тернопіль увімкнувши усі потужності зумів скоротити відставання до 4 очок, але на більше часу не вистачило. Тож — 84:88 перемога Харківських Соколів.

Тернопіль у наступній грі, 15 жовтня, зустрінеться із Запоріжжям. Харківські Соколи того ж дня приймуть Хімік.

Тернопіль – Харківські Соколи 84:88 (25:23, 11:25, 25:17, 23:23)

Тернопіль: Гріффін 20 + 2 підбирання, Бояркін 6 + 4 підбирання, Фурстингер 22 + 5 підбирань, Місяць 5 + 1 підбирання, Сандул 0 + 3 передачі – старт, Кларк 14 + 4 підбирання, Луценко 7 + 5 підбирань, Долежай 10 + 4 підбирання.

Харківські Соколи: Девіс 30 + 3 підбирання, Зечевіч 6 + 9 підбирань, Магоні 26 + 12 підбирань, Глєбов 3 + 3 підбирання, Граф 3 + 6 передач – старт, Шевченко 0 + 3 підбирання, Буренко 9 + 2 підбирання, Сімонс 3 + 3 підбирання, Нємцу 0, Нікітін 8.

Прометей – Будівельник

Прометей переміг вдома Будівельник у матчі регулярного чемпіонату Суперліги Windrose – 98:69.

Перша 10-хвилинка не визначила лідера та потенційного переможця матчу. Команди боролися рівно, випереджаючи одна одну лише на кілька очок.

Однак вже в другій чверті господарі захопили ігрову перевагу. Лідер слобожанців Діанжело Харрісон набрав за першу половину 15 очок. На велику перерву команди пішли за семиочкової переваги Прометея.

По перерві господарі продовжили тиснути на гостей, яким ніяк не вдавалося перехопити ігрову ініціативу. Навпаки, в середині ігрового часу чверті кияни, схоже, на який час розгубилися. Цього виявилося досить, аби господарі відірвалися на 19 очок.

З кожною хвилиною заключної чверті інтриги в поєдинку залишалося все менше. Прометей впевнено домінував на майданчику та продовжував збільшувати різницю.

У підсумку господарям не вистачило лише двох очок до сотні. Перемога стала четвертою поспіль зі старту чемпіонату. Разом з поразкою Дніпра в Києві вона вивела команду Ронена Гінзбурга в одноосібні лідери Суперліги Windrose.

Прометей наступний матч грає 15 жовтня на виїзді проти Київ-Баскета. Будівельник 14 жовтня зіграє в Кривому Розі.

Прометей – Будівельник – 98: 69 (21:22, 19:11, 29:22, 29:14)

Прометей: Харрісон 30о + 8пд + 5пр, Стефенс 23о + 11пд + 2пр, Кеннеді 13, Еванс 12, Сидоров 2 – старт; Лукашов 9, Білан 4о + 8пд + 5пр, Петров 3о + 6пд, Липовий 2о + 5пд + 5пр, Беліков.

Будівельник: Браун 16о + 10пд, Клавелл 15, Апшоу 14о + 7пд, Стоктон 14о + 5пд, Кобець 3 — стар–; Близнюк 4, Козлов 3, Грицак, Гутман, Прокопенко.

Київ-Баскет – Дніпро

Столичний Київ-Баскет впевнено обіграв Дніпро на своєму майданчику в матчі регулярного чемпіонату України – 78:73.

Дніпро невдало на початку зіграв у захисті — в першій половині Київ-Баскет дуже вільно почувався в чужій фарбі, багато забивав легких м’ячів. В результаті в деякі моменти перевага киян досягала 15-17 очок.

Дніпро тримався в грі завдяки активності Санона і Купера. Особливо яскраво грав американець, якого ми звикли бачити в ролі асистента. Він за першу половину гри не віддав жодної результативної передачі, зате набрав 22 очки, у тому числі у нього було 4 з 4 точні кидки з дальньої дистанції.

Після перерви, здавалося, Дніпро переломив хід гри, став щільніше грати в захисті, потрапляти складні кидки в атаці. Ключовий момент чверті, коли Санон не забив відкритий триочковий, яким міг скоротити відставання до -1, але замість цього Кеффі і Гаретт потрапили свої дальні кидки і повернули перевагу Київ-Баскета до +12 перед останньою чвертю.

У завершальній десятихвилинці Дніпро намагався повернутися в гру на свою користь, моментами наближався до суперника по рахунку, але камбек не вдався. Київ-Баскет в підсумку виграв зустріч — 78:73.

Кращими в матчі у переможців стали Гаррет з 17 очками і Кеффі з 16 балами. У Дніпра з дабл-даблом гру завершив Купер, який набрав 30 очок (6 з 8 триочкових), зробив 10 підбирань і 5 передач.

Далі Дніпро в п’ятницю, 15 жовтня, вдома прийматиме Одесу, а через два дні — Хімік. Київ-Баскет на тижні стартує в Кубку Європи ФІБА матчем з польським Трефл Сопотом, після чого вдома прийматиме в п’ятницю Прометей, а в неділю Запоріжжя.

Київ-Баскет – Дніпро 78:73 (30:15, 17:22, 17:15, 14:21)

Київ-Баскет: Томпсон 7, Кеффі 16 + 5 передач, Гаррет 17 + 8 підбирань, Ковальов 4, Скапінцев 10 + 9 підбирань – старт; Вудсон 13 + 5 передач, Вашингтон 9, Анікеєнко 2 + 7 підбирань, Войналович 0, Тиртишник 0.

Дніпро: Купер 30 + 10 підбирань + 7 передач, Шундель 3, Павлов 6 + 7 підбирань, Санон 14 + 6 передач – 6 втрат, Кравцов 8 + 6 підбирань – старт; Зотов 5, Вон 3, Бобров 2, Тимофеєнко 2.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні южненський "Хімік" вдома обіграв "Кривбас" 75:59, а поєдинок між БК "Одеса" та МБК "Миколаїв" завершився з рахунком 79:76 на користь господарів.