Успіх "Прометея" та реванш "Будівельника": результати Суперліги Windrose 4 листопада

6 хвилин
4,5 т.
Прометей переміг удома Запоріжжя

У чемпіонаті України з баскетболу у четвер, 4 листопада, граються чергові поєдинки регулярного сезону Суперліги Windrose. У Слобожанському чемпіон України "Прометей" з великим рахунком переміг БК "Запоріжжя" 91:63. а "Будівельник" обіграв "Черкаські Мавпи" (100:82), а "Кривбас" був сильнішим за "Миколаєва" (86:62).

Запоріжжя краще розпочало гру, скориставшись великою кількістю втрат і низьким відсотком реалізації кидків з гри у господарів. Усе це у поєднанні з результативною грою Джозефа призвело до 12 очок переваги гостей ще під час стартової десятихвилинки.

Прометей відповів у другій чверті, зумівши отримати мінімальну 1-очкову перевагу після 20 хвилин гри. Результативний відрізок провів Кріс Доу, який своєю агресивною роботою у нападі створив фундамент для камбека Прометея. Господарі завелися, зіграли сконцентрованіше та додали у захисті, змусивши припускатися великої кількості втрат вже Запоріжжя.

Долю матчу фактично було вирішено в третій чверті, яку Прометей виграв із розгромним рахунком 29:6. Господарі відправили команду Станіслава Овдеєнка в нокдаун, відійти після якого гості вже не змогли. У Прометея до командного захисту додався командний напад: господарі домінували у трисекундній і створили дуже великі проблеми для суперника за рахунок легких очок у швидкому нападі.

Четверта чверть у цьому матчі виявилася формальністю. Прометей довів домашню гру до комфортної та впевненої перемоги, подовживши серію в регулярному чемпіонаті до 11 поспіль виграних матчів. Запоріжці, провівши вдало лише першу чверть, втримати чемпіона на дистанції не змогли — команда Ронена Гінзбурга виграла у колективу Станіслава Овдеєнка з рахунком 91:63. Прометей повів у сезонній серії із Запоріжжям із рахунком 2-0.

Прометей 14 листопада на виїзді зіграє проти Миколаєва, а Запоріжжя проти корабелів на виїзді у наступній грі гратиме 12 листопада.

Прометей — Запоріжжя 91:63 (17:25, 25:16, 29:6, 20:16)

Прометей: Беліков 14, Харрісон 11 очок + 5 підбирань, Еванс 9 очок + 9 підбирань, Білан 8 – старт; Доу 24 очка+ 14 підбирань + 3 передачі, Кеннеді 15 очок + 5 підбирань + 5 передач, Липовий 5, Петров, Мішула.

Запоріжжя: Сізов 16о очок+ 5 підбирань, Джозеф 13 очок+ 5 підбирань, Френсіс 12 очок + 9 підбирань, Максвелл 4, Морозов – старт; Удрас 13, Соколенко 3, Міхєєв 2, Тітов, Мальчевський

Будівельник — Черкаські Мавпи

Столичний Будівельник у другому колі Суперліги Windrose стартував з впевненої перемоги над Черкаськими Мавпами.

Перша зустріч команд у сезоні завершилася несподіваною перемогою Мавп у Черкасах, тож сьогодні Будівельник, пам’ятаючи невдачу першого кола, з перших секунд взявся створювати собі відчутну перевагу. Ривок 8:2 та 16:4 цьому підтвердження. Перша чверть у підсумку завершилась за рахунку 27:13 при лише 29% реалізації у Мавп (5-17).

У другій чверті Черкаські Мавпи налагодили свою гру в атаці, але це лише допомогло вирівняти ситуацію на паркеті, хоча після 16 зіграних хвилин перевага Будівельника сягнула +19 очок. В цей час три поспіль дальніх влучань, здавалось, повернули гостей у гру, але останні хвилини до перерви знову результативно провели кияни, які виграли половину гри 54:38.

Третю чверть Будівельник провів на тому ж рівні, і набрав ті ж самі 27 очок, а ось у гравців Черкаських Мавп знову збився приціл, тому розрив виріс до 34 очок.

В останній чверті Будівельник став менш контактно грати в захисті, плюс ігровий час стали отримувати резервісти, завдяки чому у нас вийшов більш швидкий і результативний баскетбол. Кияни досягли позначки в 100 набраних очок, а Черкаські Мавпи скоротили відставання в рахунку до підсумкових 18 очок.

Найрезультативнішим гравцем матчу очікувано став Джиан Клавелл з 26 очками, але одразу 6 гравців Будівельника набрали більше 10 очок, з них двоє оформили дабл-дабл. Відзначимо, що у Черкаських Мавп Родні Первіс зупинився в одному підбиранні від трипл-даблу.

Додатковим сюжетом у цьому матчі став дебют Генрі Дугата у складі Мавп. Саме з Будівельником Генрі вперше став чемпіоном України у 2017 році, а тепер знову зіграв проти своєї колишньої команди. Правда, після прибуття в Черкаси він провів лише одне тренування з командою, але отримав майже 15 хвилин, за які набрав 2 очки та зробив 1 передачу.

Далі у команд в календарі кубкові матчі 1/16 фіналу – Будівельник в суботу, 6 листопада, зіграє у Чернігові, а Черкаські Мавпи у Києві у неділю, 7 листопада, будуть протистояти Київ-Баскету.

Будівельник — Черкаські Мавпи 100:82 (27:13, 27:25, 27:9, 19:35)

Будівельник: Клавелл 26 + 5 підбирань + 6 передач, Браун 15 + 6 підбирань, Стоктон 11 + 9 передач, Кобець 13, Гордон 12 + 11 підбирань – старт; Апшоу 13 + 14 підбирань, Близнюк 6, Прокопенко 4, Кондраков 0, Гутман 0, Доне 0

Черкаські Мавпи: Кольченко 3, Ткаченко 3, Первіс 10 + 9 підбирань + 13 передач, Конате 18, Маквелл 14 + 7 підбирань – старт; Приймак 16, Хамільтон 10, Сергеєв 4, Дугат 2.

Кривбас – Миколаїв

Господарі переконливіше стартували в зустрічі приблизно рівних за класом суперників. Поступово криворіжці пішли вперед, вигравши в підсумку обидві чверті до великої перерви з перевагою в солідні 18 очок.

Господарі понад вдвічі переграли гостей за підбираннями (24:11), та значно випередили за реалізацією. А лідер результативності криворіжців Владислав Коренюк близько підібрався до дабл-дабла: 12 очок та 7 підбирань.

Упродовж другої половини матчу гості не змогли підібрати ключі до захисту та гри господарів, ті продовжували контролювати перебіг подій. Коренюк в підсумку таки набрав дабл-дабл. Ще три гравці Кривбасу подолали межу в 10 набраних очок. Також чотири гравці Миколаєва перетнули аналогічну позначку, однак загалом господарі суттєво переграли гостей і в реалізації, і за підбираннями. Тож фінальна сирена зафіксувала п’яту в сезоні перемогу Кривбаса.

Кривбас наступний матч грає вдома 14 листопада проти Запоріжжя. Миколаїв 12 листопада гратиме вдома також проти Запоріжжя.

Кривбас – Миколаїв – 86:62 (15:19, 27:15, 18:18, 26:20)

Нагадаємо, що 31 жовтня у Суперлізі Windrose у Запоріжжі місцевий однойменний клуб переміг "Кривбас" (80:70). Матч БК "Тернопіль" – БК "Одеса" завершився із рахунком 67:75. "Прометей" обіграв "Миколаїв" (92:79), здобувши 10-ту перемогу в сезоні, а "Київ-Баскет" розгромив "Хіміка" 102:64.