Реванш "Одеси" та успіх "Запоріжжя": результати Суперліги Windrose 9 грудня

5 хвилин
6,1 т.
Кривбас програв Одесі

У чемпіонаті України з баскетболу у четвер, 9 грудня, відбувалися чергові поєдинки групового етапу у Суперлізі Windrose. У Кривому Розі "Кривбас" програв гостям із Одеси 69:80. В інших матчах "Миколаїв" вдома поступився "Хіміку" (82:87), а "Черкаські Мавпи" не змогли здолати БК "Запоріжжя" (71:83).

У Кривому Розі команди обмінялися ривками на старті матчу, в результаті яких 2-очкову перевагу після першої чверті отримали гості. Одеса мала трохи кращий відсоток реалізації кидків із гри та зіграла агресивніше, пробивши за першу чверть 7 штрафних.

Суперники провели ідентичну до першої і другу десятихвилинку, як за наповненням, так і за рахунком. Як результат, одесити змогли втримати перевагу та пішли на велику перерву за +4. У гостей за першу половину 11 очок набрав Томс Лейманіс, який був лідером за результативністю у першій частині гри.

Кривбас — Одеса

Кривбас намагався чіплятися за інтригу після великої перерви, але жодного разу в цьому матчі вперед так і не вийшов. Команда Олега Юшкіна якісніше зіграла на обох кінцях майданчика і, оформивши ривок на старті заключної чверті, вирішила всі питання в першому виїзному матчі 11-го ігрового тижня.

Кривбасу не вдалося подвоїти перевагу в сезонній серії з одеситами, в цьому протистоянні в регулярному чемпіонаті поки що виграють виключно гості — 80:69.

Кривбас 11 грудня вдома зіграє проти Хіміка, а Одеса на виїзді в цей же день протистоятиме Миколаєву.

9 грудня. Кривий Ріг, СК КТУ

Кривбас — Одеса 69:80 (18:20, 18:20, 15:16, 18:24)

Миколаїв — Хімік

Южненський Хімік удруге в сезоні переграв Миколаїв, завдавши поразки команді Вецваргаса на її майданчику 87:82.

Хімік розпочав матч із ривка 19:8, який загалом дозволяв протягом усієї першої половини комфортно почуватися. Насамперед южненці створювали собі заділ триочковими, реалізувавши 7 із 16 за першу половину.

Миколаїв першу чверть і початок другої виглядав слабко у захисті, легко дозволяючи супернику виходити на вільні кидки. В атаці все багато в чому зводилося до індивідуальних дій новачків команди Заїда Херста та Теріка Бріджмена, які у другій чверті спіймали кураж та допомогли Миколаєву скоротити відставання з -16 до -7 до великої перерви – 40:47.

Тенденція не змінилася до кінця матчу — Хімік упевненими діями в атаці, зокрема дальніми кидками, утримував перевагу — у результаті з-за дуги команда потрапила 13 разів із 33 спроб. А Миколаїв зусиллями Херста, Волкера та Бріджамана (які на трьох набрали 65 очок) намагався дістати гостей. Але в результаті максимум, що їм вдалося, – скоротити до кінця зустрічі відставання до 5 очок.

11 грудня Миколаїв спробує перервати серію невдач у домашньому матчі з Одесою, а Хімік у цей день на виїзді зустрінеться з Кривбасом.

Миколаїв — Хімік 82:87 (15:27, 25:20, 18:24, 24:16)

Миколаїв: Херст 28 + 7 підбирань, Волкер 23 + 7 підбирань + 6 передач, Барніс 0, Кальніченко 9, Радуніч 2 – старт; Онуфрієв 0, Дубоненко 3, Кожемякін 0, Тіщенко 3 + 5 підбирань, Бріджман 14 + 5 підбирань

Хімік: Спенсер 13, Джонс 17 + 14 підбирань, Ковляр 11, Рябчук 11, Антіпов 4 + 5 підбирань – старт; Едвін 18 + 5 підбирань, Морріс 7, Козак 6, Мироненко 0

Черкаські Мавпи – Запоріжжя

Черкаські Мавпи програли вдома Запоріжжю в матчі регулярного чемпіонату Суперліги Windrose – 71:83.

Уже до середини ігрового часу стартової чверті поєдинку гості повністю адаптувалися до суперника та захопили ігрову перевагу. Стартовий відрив у 9 очок дав можливість гостям надалі тримати контроль за боротьбою. Допомагали в цьому краща реалізація двоочкових кидків, перевага під щитами та менша кількість втрат і помилок.

Мавпи спробували в другій чверті перебрати в свої руки контроль за грою. Але краще вдалося нейтралізувати атаку запоріжців, самі черкасці надто багато зиску з цього не отримали. До середини другої чверті суперники набрали лише 6 очок на двох. Втім до великої перерви команди встигли надолужити згаяне, однак суттєво на ситуацію це не вплинуло – запоріжці втримали перевагу в рахунку, хоча вона й скоротилася до чотирьох очок.

Гості відіграли втрачене в другій половині. Після кількох стартових хвилин заключної чверті запас запоріжців уже сягав 17-ти очок. Господарі тримали баланс за триочковими влучаннями. Один лише Кольченко на середину заключної 10-хвилинки мав 5 дальніх влучань з дев’яти спроб. Однак за всіма іншими ключовими статистичними показниками господарі суттєво відстали.

На останніх хвилинах черкасці все ж встигли знову скоротити відставання до 5 очок, однак на більше сил не вистачило. Гості за агресивних дій в атаці найрезультативнішого в другій половині Антанаса Удраса довели зустріч до другої в сезоні перемоги.

Мавпи наступний матч грають 11 грудня вдома проти Прометея. Запоріжжя того ж дня гратиме в Києві проти Будівельника.

Черкаські Мавпи – Запоріжжя – 71:83 (19:28, 19:14, 13:19, 20:22)

Черкаські Мавпи: Д. Максвелл 15о + 7пд, Кольченко 15, Дугат 14о + 7пр, Конате 7, Ткаченко 4о + 5пд – старт; Попов 8, Приймак 4, Первіс 2, Сергеєв 2, Хамільтон.

Запоріжжя: Е. Максвелл 16о + 6пд, Мальчевський 13о + 6пд, Джозеф 11о + 9пр, Френсіс 10о + 8пд, Сизов 10о + 5пр – старт; Удрас 14, Михеєв 5, Титов 4, Морозов.

Як повідомляв OBOZREVATEL, попередні матчі Суперліги Windrose відбулися в неділю, 5 грудня. У "Запоріжжі" місцевий однойменний клуб поступився южненському "Хіміку" (79:87). Другий матч між "Прометеєм" та БК "Одеса" завершився з рахунком 101:75.