"Прометей" переміг "Київ-Баскет": результати Суперліги Windrose 19 грудня

7 хвилин
5,2 т.
Прометей

У чемпіонаті України з баскетболу в неділю, 19 грудня, були зіграні чергові поєдинки групового етапу у Суперлізі Windrose. У Южному місцевий "Хімік" обіграв "Дніпро" (78:73), "Тернопіль" був розгромлений у гостях БК "Запоріжжя" (53:75), "Одеса" поступилася вдома "Харківським Соколам" (80:94), а "Прометей" здолав "Київ-Баскет" (81:69).

Головним питанням перед матчем "Прометея" та "Київ-Баскета" було те, наскільки налаштовані на боротьбу гості після двох поразок упродовж поточного тижня. Лідерство господарів впродовж стартової чверті натякало на продовження ними безпрограшної серії в чемпіонаті.

Однак у другій 10-хвилинці гості перехопили ігрову перевагу. Упродовж чверті кияни виривалися вперед на 5 балів. Головною стала перевага гостей за триочковими кидками. Прометей за першу половину схибив усі 7 спроб, натомість кияни реалізували 6 з 17.

Другу половину суперники розпочинали фактично з чистого аркушу: за рівного рахунку. Більшу частину чверті перевагу утримували гості, однак на заключну частину зустрічі рахунок знову вирівнявся. Слобожанці до цього перестріляли киян з-за дуги – 4:3, та впевнено переважали за іншими статистичними показниками.

Прометей – Київ-Баскет

Гості намагалися боротися до останнього, однак господарі в заключній частині поєдинку були помітно сильнішими. Відтак друга в сезоні перемога Прометея над Київ-Баскетом

Прометей наступний поєдинок грає 24 грудня вдома проти Харківських Соколів. Київ-Баскет того ж дня гратиме в Черкасах.

Прометей – Київ-Баскет – 81:69 (19:13, 18:24, 19:19, 25:13)

Хімік — Дніпро

Хімік приймав Дніпро у домашньому матчі регулярного чемпіонату Суперліги Windrose.

Гості краще провели першу половину. Підопічні Дмитра Болдаєва мали солідну перевагу ще до великої перерви за рахунок ефективного нападу. Дніпро набрав 30 очок за чверть, а під час другої десятихвилинки перевага гостей сягала максимальних 18 очок.

Але ще в другій чверті підопічні Віталія Степановського зуміли повернутися в гру. Хімік стабілізував гру в захисті, зупинивши ривок суперника. В третій десятихвилинці южненці зуміли не тільки наблизитись, а й обігнати Дніпро, який не втримав суперника. 8 очок Спенсера, дальні влучання та контроль щита дозволили Хіміку провести найкращий відрізок у матчі та виграти чверть 28:14.

Вирішувалося в цьому матчі все у заключній десятихвилинці. Напружена вирішальна частина матчу вийшла нерезультативною. Обмінявшись триочковими наприкінці гри команди перейшли в затяжну кінцівку, в який сильнішими виявились господарі. Надважливий двоочковий Джонса, який повернув перевагу Хіміку, нерезультативні атаки Дніпра та влучні штрафні Спенсера принесли Хіміку перемогу.

Южненці, програючи -18 по ходу гри, відігралися та виграли матч, подвоївши перевагу в сезонній серії з Дніпром.

Найкращим гравцем став захисник господарів Делано Спенсер, який набрав 22 очки, записав до активу 3 підбирання та 2 передачі (РЕ 22).

Хімік свій наступний матч зіграє вже наступного року, а на Дніпро 24 та 28 грудня чекають зустрічі із Запоріжжям та Прометеєм.

Хімік — Дніпро 78:73 (16:30, 18:15, 28:14, 16:14)

Хімік: Спенсер 22, Джонс 14 + 8 підбирань, Морріс 8, Ковляр 5 + 5 передач, Рябчук 4 — старт, Едвін 11 + 6 підбирань — 3 втрати, Козак 5, Антіпов 5 + 5 підбирань, Мироненко 3

Дніпро: Павлов 21 + 4 підбирання, Санон 16, Крутоус 9, Купер 8 + 7 передач + 5 підбирань — 5 втрат, Кравцов 8 + 6 підбирань — старт, Загреба 6, Зотов 5, Тимофеєнко 0, Шундель 0

Запоріжжя – Тернопіль

Запоріжжя переміг вдома Тернопіль в матчі регулярного чемпіонату Суперліги Windrose – 75:53.

Команди розпочали зустріч за низької результативності, набравши за стартову чверть лише 17 очок на двох. При цьому господарі відірвалися на 7 очок вперед.

Втім гості з початком другої 10-хвилинки нівелювали цю різницю ривком 9:0. Здавалося, господарям буде надто важко другий матч поспіль боротися всімох. Та ще до великої перерви запоріжці повернули собі перевагу – триочковий Джозефа встановив перевагу в три бали.

Головними лідерами атак запоріжців за цей час стали Ясін Джозеф (13 очок) та Еван Максвелл (10). Натомість у гравців гостей очковий здобуток розподілявся рівномірніше між усіма.

Третя чверть показала, що у сімки гравців Запоріжжя ще достатньо сил для боротьби. Господарі потужно додали в атаці, набравши майже стільки очок, як за дві попередні чверті. Вдавалися як прориви під кільце суперника, так і дальні кидки. На останніх секундах чверті різниця вже була 22 очка на користь господарів.

Цього запоріжцям вистачило, аби в заключній 10-хвилинці впевнено довести поєдинок до другої за тиждень перемоги обмеженим складом. Головний герой поєдинку Еван Максвел навіть отримав майже 2 хвилини відпочинку наприкінці зустрічі.

Запоріжжя наступний матч зіграє 24 грудня вдома проти Дніпра. То буде для команди заключний поєдинок року в Суперлізі Windrose. Тернопіль наступного разу в чемпіонаті гратиме вже після різдв’яної перерви.

Запоріжжя – Тернопіль – 75:53 (12:5, 15:19, 26:9, 22:20)

Запоріжжя: Максвелл 21о + 15пд, Мальчевський 18о + 9пд, Джозеф 16о + 8пд, Френсис 8о + 8пд, Титов 6 – старт; Михеєв 6, Соколенко.

Тернопіль: Фурстингер 6о + 9пд, Домаркас 6о + 5пд, Бояркін 3о + 7пр, Долежай 2, Дашич 2 – старт; Луценко 12о + 5пд, Сандул 9о + 11пд, Боднар 6, Шиманський 5, Головчик 2, Місяць.

Одеса — Харківські Соколи

Харківські Соколи в видовищному і результативному матчі перемогли Одесу 94:80 в рамках регулярного чемпіонату Суперліги Windrose.

Більшість часу на майданчику глядачі спостерігали рівний поєдинок – досить сказати, що протягом перших двох чвертей відбулось 9 змін лідера. Харківські Соколи краще влучали з-за дуги, тоді як Одеса більше набирала очок у фарбі. В кінцівці другої чверті гостям вдалось трішки відірватись в рахунку у піти на велику перерву з перевагою +5 – 51:46.

В третій чверті змін лідера не було, але й відірватись від одеситів гостям не вдавалось, а триочковий баззер Лейманіса дозволив на останню перерву піти за рахунку 66:65 все ще на користь харків’ян.

Але інтриги в останній чверті не було – гості завдяки швидким атакам і дальнім влучанням доволі швидко здобули собі комфортну перевагу, яку до середини десятихвилинки збільшили до рекордних у грі 14 очок. Зрештою, така перевага команди Плеханова збереглась до фінальної сирени.

Кращим гравцем матчу став лідер Харківських Соколів Майк Девіч, який встановив особистий рекорд результативності у Суперлізі Windrose, набравши 37 очок (з них 26 у перших двох чвертях). Це другий результат сезону – більше було лише у Зака Коупленда за Кривбас на початку сезону (46).

Це був останній поєдинок для команд у цьому році – Харківські Соколи 4 січня зіграють вдома проти Хіміка у центральному матчі 1/8 фіналу Кубка України, а Одеса, яка сенсаційно вилетіла з Кубку на стадії 1/16 фіналу, наступний матч проведе вже після 10 січня.

Одеса — Харківські Соколи 80:94 (21:20, 25:31, 19:15, 15:28)

Одеса: Лейманіс 13, Агафонов 17, Келлісон 19, Фіцпатрік 2 + 5 підбирань, Носков 9 + 6 підбирань – старт; Лауріс 9, Шепард 9, Новіков 2, Гутман 0, Марченко 0

Харківські Соколи: Шевченко 10 + 5 підбирань, Девіс 37 + 6 підбирань, Зечевіч 19 + 5 підбирань, Глєбов 2, Граф 10 + 5 підбирань + 5 передач – старт; Сімонс 14 + 5 підбирань, Нікітін 2, Буренко 0, Кузнецов 0, Чугунов 0, Нємцу 0, Тарасенко 0

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні в Києві "Будівельник" обіграв "Кривбас" ( 82:73 ), а "Черкаські Мавпи" вдома перемогли "Миколаїв" ( 81:71 ).