Перемог "Черкаських Мавп" і поразку "Київ-Баскета": результати Суперліги Паріматч 1 травня

4 хвилини
765
Суперліга Паріматч

У чемпіонаті України з баскетболу в суботу, 1 травня, відбулися три поєдинки в Суперлізі Парiматч.

"Запоріжжя" вдома змогло переграти "Тернопіль" (82:74), "Прометей" завдав поразки "Київ-Баскету" (86:71), а "Черкаські Мавпи" перемогли "Одесу" (100:77).

Турнірна таблиця

Прометей у домашньому матчі приймав Київ-Баскет — переможця регулярного чемпіонату Суперліги Паріматч.

Гості краще почали матч, вигравши першу чверть. Як виявилось, стартовий відрізок став єдиним, у якому команді Айнарса Багатскіса вдалося випередити господарів матчу. Вже у другій десятихвилинці та після великої перерви підопічні Ронена Гінзбурга перевагу не віддавали. Відібравши лідерство на екваторі другої чверті, господарі лідирували до завершення гри.

Ключовою для Прометея стала перевага на підбираннях, яка виявилась тотальною — 48 проти 32 та 15 проти 11 на чужому щиті. Водночас Прометей атакував із високим відсотком із дальньої дистанції (12/21 триочкових – 51%), грав типовий для себе швидкий та агресивний баскетбол.

Кияни, які вже не мають жодних турнірних завдань у регулярному чемпіонаті, до такої гри виявились не готові, пропустивши у трьох чвертях поспіль більш ніж 20 очок та набравши менш як 20. Максимальний відрив Прометея у цьому матчі складав 19 очок, і команда з Кам’янського здобула доволі переконливу перемогу з рахунком 86:71, зрівнявши, таким чином, рахунок у сезонній серії.

Також Прометей зрівнявся за показниками в турнірній таблиці з Дніпром і наразі посідає друге місце в турнірній таблиці.

Прометей — Київ-Баскет

Прометей — Київ-Баскет 86:71 (19:21, 23:17, 21:15, 23:18)

Прометей: Вон 23 + 5 підбирань + 4 передачі, Петров 14 + 7 підбирань - 5 втрат, Сидоров 12 + 4 передачі, Беліков 11 + 8 підбирань, Маєрс 10 + 5 підбирань — старт, Лукашов 7 + 5 підбирань, Еванс 6 + 11 підбирань, Липовий 3 + 4 передачі, Пирогов 0, Клімов 0, Бринюк 0

Київ-Баскет: Мессі 15, Тібодо 9, Крутоус 7, Ковальов 4, Близнюк 2 + 6 підбирань — старт, Янг 13 + 5 передач, Павлов 10 + 5 підбирань, Мішула 6, Коренюк 4, Дубровін 1, Шевчук 0

Запоріжжя – Тернопіль

У першій чверті господарі продемонстрували чудову результативність. 12 з 16 пострілів потрапили у ціль, серед яких 3 триочкових. Тернопіль зі свого боку зробив точнісіньку кількість спроб влучити з гри, але реалізував 50 відсотків кидків.

У другій 10-хвилинці команди кидали менше, але приціл кращим залишався в Запоріжжя – 7 влучень із 14 спроб, тоді як у суперника – 4 з 13. Окрім того, підопічні Валерія Плеханова впевненіше виглядали під щитами, про що і демонструє статистика підбирань – 17 на 12. На велику перерву Тернопіль йшов з відставанням у 10 очок.

Після відпочинку Запоріжжя зробило ривок 7-1, але Тернопіль зміг не відпустити суперника в космічний відрив. Варто відзначити дисциплінованість команди Дмитра Забірченка – за три чверті їхній суперник лише 4 рази кидав з лінії, і всі в третій чверті. Натомість Тернопіль на той момент 10 очок набрав саме завдяки штрафним.

У заключній частині Запоріжжя змогло зберегти свою перевагу і перемогти 82:74. Варто відзначити Майкла Кеффі, який продемонстрував дуже результативну гру, набравши 33 очки, зробивши 9 передач та 4 підбирання.

Запоріжжя – Тернопіль 82:74 (27:21, 14:10, 18:19, 23:24)

Запоріжжя: Мальчевський 5 очок + 4 підбирання, Кеффі 33 очки + 4 підбирання + 9 передач, Грицак 9 очок + 2 підбирання + 1 передача, Сізов 12 очок + 5 підбирань + 4 передачі, Тихонов 10 очок + 5 підбирань, Маяускас 8 очок + 2 підбирання.

Тернопіль: Югба 13 очок + 6 підбирань + 3 передачі, Головчик 3 очок + 2 підбирання + 1 передача, Агафонов 14 очок + 5 підбирань + 2 передачі, Келхон 21 очко + 5 підбирань + 8 передач, Кальніченко 16 очок + 6 підбирань.

Черкаські Мавпи – Одеса

Черкаські Мавпи не без проблем провели стартову чверть, але опісля зібралися і впевнено переграли Одесу - 100:77

Перша чверть завершилася майже за рівного рахунку – 25:24 на користь Одеси. Хоча ще за 3 хвилини до завершення стартового відрізку, підопічні Олега Юшкіна вели в 10 очок. Саме завдяки ривку своїх легіонерів Мавпи змогли впритул наблизитися до суперника. 7 очок набрав Янг, 2 Камерон Скотт та 2 Райт.

Заряджені першою чвертю, господарі надвпевнено провели другу. Вони реалізували 10 пострілів з гри, і 6 очок набрали з лінії. На це Одеса змогла відповісти 5-ма влучаннями, і трьома штрафними. Також, гості почали серйозно програвати боротьбу під щитами – 15 підбирань проти 22. Все це дозволило підопічним Максима Міхельсона повести +12.

Після відпочинку Черкаські Мавпи більше не давали суперникам повторити старт поєдинку. З кожною подальшою чвертю вони лише збільшували свою перевагу. Загалом, господарі змогли реалізувати аж на 10 пострілів з гри більше – 38 на 28, зробити майже вдвічі більше підбирань – 47 на 26, і показати кращу командну гру – 29 передач проти 20. Все це дозволило Мавпам впевнено перемогти Одесу – 100:77.

Варто відзначити Камерона Скотта, показник РЕ якого став найвищим у матчі – 31. Вдалося це завдяки 20 набраним очкам, 6 підбиранням та 6 передачам.

Черкаські Мавпи – Одеса 100:77 (24:25, 27:14, 27:19, 22:19)

Черкаські Мавпи: Камерон Скотт 20 очок + 6 підбирань + 6 передач, Янг 21 очок + 2 передач, Скапінцев 14 очок + 7 підбирань + 3 передач, Райт 13 очок + 3 підбирань + 2 передач

Одеса: Монді 11 очок + 4 підбирань + 5 передач, Артамонов 14 очок + 2 підбирань + 6 передач, Прокопенко 15 очок + 8 підбирань + 3 передач, Новіков 9 очок + 2 підбирань + 2 передач, Носков 8 очок + 3 підбирань + 3 передач, Давидюк 9 очок + 3 підбирань

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні южненський "Хімік" здобув переконливу перемогу над "Харківськими Соколами" в черговому матчі регулярного чемпіонату Суперліги Паріматч.