"Київ-Баскет" виграв регулярний сезон Суперліги Паріматч: результати 25 квітня

4 хвилини
2,4 т.
Київ-Баскет

У чемпіонаті України з баскетболу в неділю, 25 квітня, були зіграні чергові чотири поєдинки Суперліги Паріматч.

Столичний "Київ-Баскет" переміг "Черкаські Мавпи" (90:67) і гарантував собі перше підсумкове місце в регулярному сезоні. В інших матчах "Будівельник" обіграв в гостях "Харківських Соколов" (126:99), "Хімік" розгромив чинного чемпіона країни – "Дніпро" (66:47), а "Прометей" був сильнішим за "Миколаїв" (111:90).

Турнірна таблиця

Київ-Баскет у домашньому матчі приймав Черкаські Мавпи в рамках регулярного чемпіонату Суперліги Паріматч.

Команди провели рівну першу чверть, під час якої гостям навіть вдалося заволодіти перевагою здебільшого за рахунок гри через фарбу. Але в другій десятихвилинці Київ-Баскет оформив ключовий ривок, яким відправив суперника у нокдаун.

Команда Айнарса Багатскіса виграла чверть з рахунком 29:8, а в нападі у господарів відмінно відпрацювало тріо в задній лінії — Мессі, Янг та Мішула. Кожен із захисників набрав по 11 очок, а кияни ще до великої перерви реалізували 5 з 6 триочкових, при цьому команда Багатскіса виграла підбирання і ще результативніше за суперника зіграла у трисекундній. Потужна друга чверть, зокрема ривок 19:0, дозволив господарям піти на велику переву за переваги в 19 очок.

У Мавп жодних контраргументів суперникові в цій грі не знайшлося. Київ-Баскет продовжував тримати черкасців на комфортній дистанції протягом усієї другої половини, не підпускаючи гостей ближче ніж на 15 очок. Команда Айнарса Багатскіса продемонструвала якісну командну гру на обох кінцях майданчика, реалізувавши при цьому 60% кидків з-за дуги та вигравши підбирання. Впевнена перемога Київ-Баскета з рахунком 90:68.

Завдяки цій перемозі Київ-Баскет став недосяжним для переслідувачів і гарантував собі перемогу в регулярному чемпіонаті. Цілком ймовірно, що саме з Мавпами столичний клуб зіграє в першому раунді плей-оф.

Київ-Баскет — Черкаські Мавпи 90:67 (18:20, 29:8, 24:23, 16:19)

Київ-Баскет: Мессі 11, Близнюк 10 + 4 передачі + 3 підбирання, Коренюк 8, Крутоус 5, Ковальов 3 — старт, Янг 19 + 4 передачі, Мішула 14 + 4 передачі, Павлов 13, Тібодо 7 + 7 підбирань, Шевчук 0

Черкаські Мавпи: Скапінцев 16, Камерон 10 + 6 підбирань + 5 передач, Конєв 8, Сергеєв 2, Попов 1 — старт, Янг 13 + 5 підбирань, Райт 8 - 5 втрат, Вільямс 3, Дзюба 2, Ткаченко 2, Бондаренко 2, Руслов 0

Харківські Соколи – Будівельник

Будівельник переграв Харківських Соколів – 126:99, і так команди оновили рекорд сезону за результативністю – 225 балів.

У першій чверті Харківські Соколи змогли переграти Будівельник. Вдалося це не за рахунок командних дій, а за рахунок індивідуальних якостей. Чумаков зміг набрати 20 балів, реалізувавши 5 із 5 триочкових, 1 з фарби і 3 з лінії. Також 10 очок в актив додав Місяць. Більше ніхто у господарів не закидав, але цього вистачило аби повести +4.

У наступній 10-хвилинці Будівельник не просто наздогнав, але й випередив суперника в середині чверті на 7 балів. Проте у складі харків’ян увімкнулися й інші гравці окрім Чумакова і Місяця, що дозволило піти на велику перерву за рівного рахунку – 53:53.

Після відпочинку кияни продемонстрували чудову влучність з дальньої дистанції. До перерви в цьому аспекті лідирували господарі – 10 на 3. Проте за 10 хвилин гості виправилися, скоротивши відставання до мінімуму – 11 на 12. 4 рази влучив Буртт, 2 – Кожемякін, по разу Кобець і Девое.

В заключній частині, ведучи в 14 очок, Будівельник почувався невимушено і не просто зберігав перевагу, але й поступово збільшував її. В підсумку кияни переграли Соколів – 126:99 і так було встановлено новий рекорд результативності сезону – 225 балів на двох.

Харківські Соколи Будівельник 99:126 (30:26, 23:27: 24:38, 22:35)

Харківські Соколи: Бояркін 13 очок + 5 підбирань + 7 передач, Шевченко 14 очок + 5 підбирань + 2 передач, Місяць 21 очок + 6 підбирань + 2 передач, Боггс 12 очок + 1 підбирань + 2 передач, Чумаков 30 очок + 9 підбирань + 5 передач

Будівельник: Дево 18 очок + 4 підбирань + 5 передач, Девенпорт 22 очок + 6 підбирань, Джонсон 16 очок + 6 підбирань + 4 передач, Буртт 24 очок + 1 підбирань + 7 передач, Джонсон Джуніор 14 очок + 2 підбирань + 7 передач

Хімік — Дніпро

Южненський Хімік приймав чемпіона України Дніпро.

Гості краще розпочали матч, впевнено вигравши першу чверть. Южненці за стартові 10 хвилин гри набрали лише 8 очок, але вже у другій чверті знайшли свою гру. Команда Віталія Степановського перегорнула все з ніг на голову і відібрала лідерство, яке не віддавала до кінця матчу.

Господарі, як і в дебюті гри, продовжували демонструвати сильну гру в захисті, пропустивши за три наступні 32 очки. Дніпро збився на індивідуальну гру та припустився за матч катастрофічних 22 втрат. Водночас команда Дмитра Болдаєва реалізувала лише 33% кидків з гри та 21% триочкових.

У Хіміка як завжди ефективно у нападі працював американський тандем Салліван — Нельсон. При цьому южненці краще рухали м’яч, виграли підбирання, та припустилися меншої кількості втрат. Хімік демонстрував не ідеальний, але командний баскетбол, якого виявилось більш ніж достатньо для перемоги над чемпіоном, який ще один матч грав без свого розігрувача Ді Джея Купера.

Віддавши лише першу чверть, команда Степановського домінувала впродовж наступних 30 хвилин та здобула перемогу з рахунком 66:47. Южненці зрівняли рахунок у сезонній серії з Дніпром.

Хімік — Дніпро 66:47 (8:15, 26:10, 21;10, 11:12)

Як повідомляв OBOZREVATEL, 23 квітня лідер Суперліги Паріматч "Київ-Баскет" добув непросту перемогу над "Миколаєвом".

Підопічні Айнарса Багатскіса на паркеті палацу спорту "Венето" підтвердили свій статус фаворита – 80:68.