"Прометей" і "Київ-Баскет" вийшли до плей-оф Кубка Європи ФІБА

7,8 т.
Гравці 'Прометея' святкують перемогу

Українські баскетбольні клуби "Прометей" і "Київ-Баскет" синхронно вийшли до плей-оф Кубка Європи ФІБА, зайнявши два перших місця в групі В.

"Прометей" здійснив камбек в матчі з "Капфенберг Буллз" і здобув третю перемогу поспіль з рахунком 64:58.

Підопічні Віталія Чернія не найкращим чином розпочали поєдинок проти австрійської команди, програвши першу чверть у п'ять очок. Наставник команди з Южного знайшов потрібні слова, які дозволили українському колективу максимально наблизитися до суперників перед великою перервою – 31:32.

Кидок з середньої дистанції від Стефенса
Потужний данк від Стефенса

У другій половині зустрічі між командами тривала затята боротьба. Варто відзначити, що баскетболісти мали серйозні проблеми з реалізацією кидків з гри. У третій десятихвилинці "Капфенберг" і "Прометей" на двох набрали всього 22 очки.

Баскетболіст "Капфенберга" намагається заблокувати кидок гравця "Прометея"
Боротьба під кільцем

Вирішальний відрізок зустрічі почався з переваги южненського клубу, але вже в самій кінцівці австрійці не тільки наздогнали підопічних Чернія, а й у якийсь момент вийшли вперед. На останніх хвилинах "Прометей" видав серію з 8 набраних очок поспіль і все ж зумів здобути непросту перемогу.

"Капфенберг Буллз" – "Прометей" 58:64 (21:16 11:15, 11:11 15:22)

У свою чергу "Київ-Баскет" втратив перемогу над болгарським "Рілскі Спортист"69:74.

Команда Айнарса Багатскіса з самого старту захопила ініціативу, але провал у третій 10-хвилинці ледь не коштував їй путівки до наступного раунду.

Олександр Мішула у грі.

Кияни продемонстрували чудову гру в захисті. У першій чверті нашим хлопцям вдалися відразу два вражаючих ривка – 12: 4 і 9: 0. Традиційно результативно себе проявляв лідер столичного колективу Богдан Близнюк.

У другому періоді домінування української команди продовжилося. Максимум чого вдалося домогтися болгарам, це скоротити відставання до 10 пунктів.

Богдан Близнюк проявив лідерські якості.

Після великої перерви кияни просто провалилися, забивши за першу половину третьої чверті лише чотири очки і пропустивши у відповідь 13. Цей момент змусив Багатскіса взяти тайм-аут. Однак його підопічні не відреагували на установку тренери і пропустили суперника вперед.

Вирішальна чверть перетворилася на справжню зарубу. Команди йшли очок в очко, але в кінцівці перемогу вирвали болгари. Однак "Київ-Баскет" став кращим за "Рілскі" і "Капфенберга" за підсумками особистих зустрічей.

"Київ-Баскет" – "Рілскі Спортист" 69:74 (21:13, 20:15, 15:29, 13:17)

Підсумкова турнірна таблиця групи В.

Як повідомляв OBOZREVATEL, український "Дніпро" також вийшов до плей-оф Кубка Європи ФІБА.