Поразка чемпіона України: результати Суперліги Паріматч 17 січня

Суперліга Паріматч

У чемпіонаті України з баскетболу в неділю, 17 січня, були зіграні чергові поєдинки в Суперлізі Паріматч.

Центральним матчем дня стала зустріч в Запоріжжі, де місцева команда сенсаційно здолала чинного чемпіона країни - БК "Дніпро" (76:78). В інших матчах БК "Одеса" програв "Миколаєву" (63:81). У Черкасах "Мавпи" в грі з "Хіміком" здійснили вражаючий камбек і перемогли 79:77.

У Запоріжжі команди провели результативну першу половину матчу. Господарі атакували з високим відсотком з дальньої дистанції (7/14 триочкових) та активно завантажували фарбу, набравши 22 очки з трисекундної.

Дніпро також багато атакував з дальної дистанції, реалізувавши 8 з 20 триочкових за половину, при цьому команда Дениса Журавльова мала перевагу на підбираннях, за рахунок чого отримала більшу кількість можливостей для атак другого шансу. Результативна гра тріо Кеффі, Форчун та Маяускас проти активної роботи у нападі Террелла, Тимофеєнка та Санона була одним зі ключових протистоянь першої половини, яка завершилась за рівного рахунку — 51:51.

Команди зменшили оберти після великої перерви, додали у захисті, в результаті чого гра переважно проходила у повільному темпі та позиційному нападі. Відсоток реалізації впав в обох команд, але протягом більшої частини другої половини матчу лідирували у рахунку господарі.

Команди увійшли у заключні дві хвилини матчу за 2 очок переваги Запоріжжя. Команди багато помилялися у нападі і ключовим у клатчі стало влучання Форчуна за 17 секунд до кінця. Американець реалізував триочковий кидок, надавши своїй команді 4-очкову перевагу, яку господарі вже не відпустили. Корнієнко набрав 2 очки з-під кільця, скоротивши відставання, але на більше гостей не вистачило.

Запоріжжя перемогло з рахунком 78:76, оформивши чергову сенсацію на старті 2021 року. Після виїзної перемоги над Київ-Баскетом підопічні Валерія Плеханова вже дома за рахунок командної роботи завдали Дніпру 4 поразки в сезоні.

Запоріжжя наступний матч зіграє 22 січня вдома проти Будівельника, а Дніпро повернеться в регулярний чемпіонат вже після виступу в Кубку Європи ФІБА.

МБК Миколаїв вдома грав проти БК Одеси

Господарі впевнено виграли першу половину. Команда Валентина Берестнєва мала перевагу на підбираннях, краще рухала м’яч (14 проти 5 результативних передач за половину) та мала значно кращий відсоток реалізації кидків з гри. Підопічні Олега Юшкина провалилися у кидках з-за дуги, реалізувавши лише 1 з 16 атак. Захопивши перевагу на старті матчу, господарі не відпускали її до заключної перерви. Варто відзначити вдалий вихід з лави Макса Конате, який за 10 хвилин приніс команді 10 очок та 4 підбирання.

У третій чверті Одеса стабілізувала гру, додавши у захисті, не зменшуючи при цьому оберти в нападі. Команда Юшкіна реалізувала чотири триочкових, скоротивши відставання до 3 очок перед заключної десятихвилинки.

Як виявилось, це був останній вдалий відрізок одеситів в цьому матчі, адже заключна чверть перетворилася на суцільний ривок корабелів. Миколаїв виграв чверть 27:12, поставивши крапку в цій грі.

Господарі зробили 23 асисти за матч, припустившись лише 6 втрат, краще атакували з гри та в цілому контролювали хід гри майже протягом всієї дистанції. Команда Берестнєва перемогла з рахунком 81:63, зрівнявши рахунок у сезонній серії з Одесою.

Миколаїв 23 січня зіграє вдома проти Черкаських Мавп, а Одеса 21 січня на виїзді протистоятиме Хіміку.

Черкаські Мавпи приймали Хімік у заключному матчі неділі

Гості відразу дали зрозуміти про свої амбіції в цьому протистоянні. Команда, якою керував Олег Гончаров, зробила потужний ривок у першій чверті і втримала солідну перевагу в другій. Хімік грав дуже агресивно, пробивши ще до великої перерви 20 штрафних і встановивши контроль у трисекундній за рахунок виграного підбирання. Мавпи атакували з поганим відсотком, реалізувавши лише 47% двоочкових и схибивши всі 6 дальніх атак за половину. Якісний захист та стабільна гра у нападі дозволила гостям піти на велику перерву за 16 очок переваги.

У третій чверті підопічні Максима Міхельсона повернулись у гру. Хімік зіткнувся із серйозними проблемами, коли господарі застосували пресинг по всьому майданчику. Серія втрат, як результат втрата впевненості і падіння результативності Хіміка призвели до того що Мавпи, почавши свій найкращій відрізок у матчі, змогли скоротити відставання до 8 очок перед стартом заключної чверті.

Втративши контроль над матчем, Хімік віддав, здавалось би, виграний матч. Заключна чверть стала логічним продовженням третьої: Мавпи забили ще 25 очок, грали набагато агресивніше за Хімік та якісно відпрацювали у захисті. 50 очок у фарбі з 79 командних стали ключовим внеском у переможний результат черкасців, які оформили неймовірний камбек, відігравшись з "-22". Черкаські Мавпи здобули другу перемогу за тиждень, вигравши з рахунком 79:77.

Хімік свій наступний матч зіграє 21 січня вдома проти Одеси, а Черкаські Мавпи 23 січня протистоятимуть на виїзді Миколаєву.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні київський "Будівельник" в матчі-трилері в овертаймі програв удома "Тернополю".