Блог | Ліга чемпіонів у Запоріжжі: свято баскетболу від "Прометея"

Ліга чемпіонів у Запоріжжі: свято баскетболу від 'Прометея'

"Прометей" – "Тенеріфе". Тезисно:

• велике свято баскетболу в Запоріжжі, яке вдалося.

Так, без музики в тайм-аутах, зі скороченою місткістю залу і іншими досить жорсткими обмеженнями, але за наявності головного продукту – класного баскетболу. Тут потрібно лише подякувати командам і всім причетним до того, що моє рідне місто побачило такий матч. І побачить ще мінімум один не менш класний.

• "Прометей" виправдав всі, навіть найбільш обережні аванси, щодо своєї сили

Так, команда Гінзбурга провалила третю чверть, причому начисто. Сасу Салін робив буквально все, що хотів (24 очка за чверть), а гравці "Прометея" не могли. Але в інші 32-33 хвилини "Прометей" не поступався, а то ф перевершував третю команду Іспанії минулого сезону і одного з топфаворитів усього турніру.

Особливо це стосувалося першої половини, коли сплески Сидорова, Харрісона та Білана допомогли господарям сколотити солідне лідерство. Воно швидко пішло за третю, але потім "Прометей", завдяки Харрісону і переходу на легку п'ятірку з Петровим (Слава знову був нещадний з периметра), повернувся в гру.

І міг би перемогти. Більш ніж реально міг. "Однак руки Білана баула повільнішою за мізки Харрісона" (с). Ну і Доорнекамп потрапив після шикарного ATO (After TimeOut, не плутати самі знаєте з чим) від Тчуса Відоррети.

Фанати під час матчу "Прометея".
  • Болюча поразка "Прометея", але це той випадок, коли є, від чого танцювати і звідки брати позитив.

"Прометей" мало не обіграв одну з найкращих команд цього турніру і був явно не гірший за неї. Після гри Тчус Відоррета розсипався в компліментах буквально всім: тренеру Гінзбургу за вдалі заміни в четвертій чверті, Петрову, Лукашову і Сидорову за потужну гру "місцевих гравців", Харрісону і Міро Білану – за статус, який вони підкріпили справою.

Вчора я досить уважно дивився 25-27 хвилин гри "Людвігсбурга" та "Сассарі", і цілком переконаний, що ці суперники чемпіонам України під силу. Інше питання, що перевернулися первинні очікування – "Сассарі" на тлі організованих і швидких німців виявився старим, розваленим возом. Зрозуміло, що це початок сезону, але його сардінійци провалюють. А Джон Патрік, разом з натовпом пристойних американців, звично тримає марку.

• Тому, з одного боку, "Прометей" може і повинен бути засмучений дебютом. З іншого, дивитися вперед з упевненістю.

Але роботу над помилками провести потрібно обов'язково. Еванс в гру не потрапив зовсім. Стефенс включився тільки в четвертій і тільки на своїй половині. Липовий схопив більше фолів, ніж провів хвилин на полі – нічим іншим він толком не запам'ятався. Доу припустився цілої низки помилок в обороні, включаючи останню атаку. Білан не забив ключовий м'яч з-під кільця за рахунку 63:64, який міг би кардинально змінити хід всієї кінцівки. І так далі.

Запоріжжя прийняло перший матч баскетбольної Ліги чемпіонів.

Загалом, результат домашньої роботи подивимося через тиждень – "Прометей" прийме "Людвігсбург" в матчі, який необхідно вигравати.

• Повернуся на секунду до Відоррете, одному з найкращих тренерів BCL останніх років.

Його пресконференція – чистий баскетбольний кайф. Максимальна деталізація розбору гри. Компліменти супернику з ідеальною вимовою українських прізвищ. Детальні відповіді на всі питання, включаючи фактичну розмальовку останньої атаки – тренер "Тенеріфе" докладно пояснив, хто і куди повинен був бігти, і які опції відкривалися в цьому плеї (сподівалися на лей-ап Фітіпальді, але поставили шутерів по кутах, і коли лей-ап закрили, пішло продовження на Доорнекампа).

• Рівень гри "Тенеріфе" всі побачили наочно.

Так, можливо, не найбільш геніальний матч в їх виконанні, але рівень окремих виконавців оцінюється легко. Особливо панів Саліна, Фітіпальді і Доорнекампа. Гембл, після невдалого початку, теж показав клас.

• Окремих слів заслуговує пресконференція тренера Нено;

Закінчивши з ігровою частиною, Гінзбург "захотів сказати про інше". І сказав.

Далі слідує трихвилинний спіч про те, що в жодній країні Європи жодна команда-учасник Ліги чемпіонів не грає три матчі на тиждень в режимі "через день". І в жодній країні Європи місцева федерація не відмовляє своєму чемпіону в перенесенні даних матчів.

"Прометей" приймав "Тенеріфе".

"Врешті-решт, ми представляємо не лише свій клуб і своє місто, а й український баскетбол", – сказав явно розлючений Гінзбург.

Мовляв, режим "середа-п'ятниця-неділя-середа-п'ятниця" – надмірно важкий для його хлопців. 5-6 матчів можна було б перенести, адже "до квітня-травня часу багато, ми б встигли все зіграти". Загалом, камінь в город ФБУ і директорату Суперліги полетів. Прораховано і точно.

Чи буде на цей камінь будь-яка реакція, ми побачимо в процесі. Я ж зараз давати оцінку цим словам Гінзбурга не готовий: з одного боку, він має рацію, з іншого – у "Прометея" найглибший складу в Україні, спеціально скроєний під подібний графік. Тому все не так просто і однозначно...

• Загалом, маємо факт: топовий клубний європейський баскетбол в Україні повернувся, але поки з поразки. Затиждень у "Прометея" буде шанс виправити ситуацію в групі (до речі, матч пройде в Києві, а не в Запоріжжі).

Але до цього їм ще грати проти "Будівельника" в чемпіонаті.

Ну і взагалі, до наступної середи занадто багато часу і різних подій.