"Київ-Баскет" програв в битві лідерів: результати Суперліги Паріматч 10 січня

6,4 т.
Київ-Баскет - Прометей

У неділю, 10 січня в Україні були зіграні чотири поєдинки чемпіонату України з баскетболу в Суперліги Паріматч.

У центральній зустрічі ігрового дня "Київ-Баскет" несподівано програв "Прометею" з Кам'янського (72:91), а "Хімік" в домашній битві був сильнішим за "Дніпро" (75:71), "Тернопіль" впевнено переграв "Запоріжжя" (97:84), а "Харківські Соколи" в складній грі здолали "Одесу" (102:100).

У Києві з перших хвилин упевнено захопили ініціативу і не віддавали її до фінальної сирени, лише нарощуючи перевагу.

Київські баскетболісти не могли нічого зробити з кинджальними атаками суперника, раз по раз поступаючись в єдиноборствах. Перед другою половиною перевага "Прометея" становило вже 10 пунктів і далі лише зростала.

За кілька хвилин до закінчення четвертої чверті у "Київ-Баскета" був шанс на овертайм, але киянам менше ніж на 8 пунктів скоротити відставання не вдалося.

Команда Віталія Чернія провела один з найкращих матчів у сезоні, розгромивши лідера чемпіоната з рахунком 91:70. Якісний захист, ефективна гра у трисекундній суперника та швидких відривах допомогла команді з Кам’янського виграти матч, а 3 з 27 з дальної дистанції від киян не дозволили команді Айнарса Багатскіса зачіпитися за цей матч.

Прометей зрівняв рахунок у сезонній серії з Київ-Баскетом, та виграв перший матч у 2021 році, господарі, в свою чергу, зазнали другої поразки поспіль.

Найкращими у переможців стали Денис Лукашов, в активі якого 20 очок, 8 передач та 4 підбирання (РЕ 29) та Ді Джей Стефенс, який із 22 очками в активі став найрезультативнішим гравцем матчу. У Київ-Баскета 22 бали набрав Рашад Вон.

"Київ-Баскет" – "Прометей" – 72:91 (18:23, 14:17 23:29 17:22)

"Київ-Баскет": Б. Янг (22 очка + 2 підбирання + 3 передачі), В. Коренюк (9 очок + 2 підбирання), П. Крутоус (5 очок), Б. Близнюк (12 очок + 10 підбирань + 7 передач), М. Джейкобсон (2 очки) – старт; Б. Мессі (8 очок + 5 підбирань), Е. Сахнюк (1 очко), С. Павлов (6 очок + 10 підбирань), А. Мішула (5 очок).

"Прометей": Д. Лукашов (20 очок + 4 підбирання + 8 передач), А. Липовий (4 очки), Д. Стівенс (22 очка + 6 підбирань), М. Майерс (13 очок + 10 підбирань + 4 передачі) – старт; Бєліков (10 очок), В. Петров (6 очок + 7 підбирань), І. Сидоров (16 очок)

Хімік у другому матчі тижня приймав на домашньому майданчику чемпіона України Дніпро.

Южненці виграли першу половину за рахунок кращої другої чверті. Команда Віталія Степановського встановила контроль на щитах, де головною боєвою одиницею став тандем Нельсон - Салліван. Американці на пару принесли Южному 24 очки та 14 підбирань за половину, ставши справжньою проблемою для Дніпра.

Гості по ходу першої чверті мали "+8" і лідирували у рахунку до початку другої чверті, коли южненці відповіли своїм більш потужним ривком. Програне підбирання і гірший відсоток реалізації кидків з гри стали головними головною біллю для команди Дениса Журавльова в першій половині матчу.

Хімік - Дніпро

Після великої перерви Хімік не дозволив Дніпру отримати жодної секунди лідерства. Команда Степановського лідирували протягом більшої частини матчу, дозволивши супернику лише на старті четвертої чверті зрівняти рахунок - не більше. Дніпру так і не вдалося знайти влучні дальні атаки і стабілізувати гру на щитах — Хімік впевнено виграв підбирання.

Визначали переможця команди в клатчі, де южненцям вдалося втримати перевагу і вперше в поточній регулярці перемогти Дніпро. Ключовим фактором для Хіміка стали підбирання в чужій фарбі (13-4) та очки другого шансу (18-0), які дозволили володарю Кубку знову перемогти дніпрян вдома — 75:71.

Найкращим гравцем матчу став Льюїс Салліван, який набрав 24 очки (9/18 кидків з гри, 0/1 триочкових) та зібрав 14 підбирань (РЕ 27).

Дніпро свій наступний матч зіграє 12 січня на виїзді проти Одеси, а Хімік 15 січня зіграє в Миколаєві.

"Хімік" – "Дніпро" – 75:71 (20:22 21:13 20:19, 14:17)

"Хімік": К. Марченко (4 очка + 5 підбирань), А. Войналович (11 очок), Т. Нельсон (21 очко + 10 підбирань), А. Мироненко (1 підбирання), Віталій Зотов (5 очок + 5 передач ) – старт; Л. Салліван (24 очка + 14 підбирань), А. Рябчук (5 очок), А. Антипов (5 очок).

"Дніпро": А. Шундель (6 очок), В. Бобров (11 очок), С. Тимофієнко (4 очки), Дж. Терелл (20 очок), М. Закурдаев (3 підбирання) – старт; В. Кравцов (4 очки), Д. Глєбов (5 очок), І. Санон (16 очок), М. Корнієнко (2 очки), Ю. Джетер (3 очки).

У важкому поєдинку Харківські Соколи змогли перемогти Одесу - 102:100.

Перша чверть залишилася за Харківськими Соколами, завдяки чудовій реалізації дальніх кидків. Підопічні Олега Манойленка з 9 влучних пострілів, 7 закинули з-за дуги. На це Одеса відповіла лише 9 двоочковими та 2 триочковими. Варто відзначити Боггса, який зробив лише 3 кидки, але всі три з дальньої і всі влучно. Завдяки цьому Соколи заволоділи перевагою +4.

В наступній чверті ситуація змінилася. З чотирьох спроб влучити з дальньої, лише одна у харків’ян дісталася цілі. Одесити навпаки, змогли реалізувати 4 триочкових. Окрім того, господарі заволоділи перевагою під щитами, зробивши на той момент 17 підбирань проти 11 у суперника. Завдяки цьому, підопічні Олега Юшкіна поновили паритет – 49:49.

"Одеса" – "Харківські Соколи"

Після великої перерви Соколи змогли переграти суперника в ключових аспектах. Підопічні Олега Манойленка реалізували 13 пострілів з гри (3 триочкових), тоді як одесити – 9 (3 триочкових). Також, гості впевненішими виглядали під щитами, зробивши 11 підбирань проти 9. Варто відзначити Місяця, Боггса, Чумакова, Графа та Шевченка, які набрали 13, 16, 15, 15 та 17 очок відповідно на той момент. Завдяки їхньому внеску Харківські Соколи повели +8.

Та Одеса здаватися не збиралася. 6 очок Носкова, по 2 у Артамонова, Брауна та Прокопенка дозволили рахунок зрівняти. А трохи згодом, завдяки двом влучним штрафним Блейлока господарі змогли повести +2. Та після такого ривка, на останні 4 хвилини сил залишилося менше. З боєм, але господарі поступилися Харківським Соколам – 100:102.

"Одеса" – "Харківські Соколи" – 100: 102 (25:29, 24:20, 26:34, 25:19)

"Одеса": Кондраков (8 очок + 5 підбирань + 8 передач), Артамонов (11 очок + 3 підбирання + 8 передач), Браун (22 очка + 11 підбирань + 2 передачі), Блейлок (24 очка + 8 підбирань + 4 передачі ), Прокопенко (12 очок + 4 підбирання), Носков 16 очок + 9 підбирань).

"Харківські Соколи": Місяць (16 очок + 4 підбирання + 2 передачі), Боггс (20 очок + 4 підбирання + 2 передачі), Чумаков (20 очок + 6 підбирань + 1 передача), Граф (18 очок + 8 підбирань + 7 передач), Шевченко (21 очко + 2 підбирання + 5 передач), Денді (7 очок + 4 підбирань + 2 передачі).

Тернопіль впевнено переграв Запоріжжя, заволодівши перевагою ще на старті поєдинку - 97:84.

Тернопіль зі старту заволодів перевагою в матчі. Вдалося це завдяки більш кращій грі в усіх аспектах. Підопічні Дмитра Забірченка реалізували 11 пострілів з 18, тоді як суперники – 5 з 19. На підбираннях показник більш менш рівний – 12 проти 11, за передачами на користь господарів – 5 проти 3. Варто відзначити Боуі, який набрав 9 балів і дозволив Тернополю повести +9.

В наступній 10-хвилинці влучність Запоріжжя була жахливою – з 21 спроби в ціль залетіло лише 4 м’ячі. Господарі реалізували 7 з 10. До того ж, гості почали гірше грати на підбираннях, серйозно програвши за цим показником – 6-16. Боуі продовжував тягнути команду вперед, маючи на той момент 15 очок, завдяки чому Тернопіль повів +19.

"Тернопіль" – "Запоріжжя"

Після великої перерви гра більш менш вирівнялася. 9 проти 7 за реалізацією пострілів з гри, 9-9 за підбираннями і 5-3 за передачами. Боуі продовжував демонструвати хорошу гру, набравши вже 20 очок. Проте, тепер йому компанію склав і Кольченко, в якого за підсумками третьої чверті було на 2 бали менше.

З перевагою +21 Тернопіль розпочав заключну частину. Їм залишалося лише впевнено довести гру до переможного кінця, з чим вони успішно й впоралися. Як підсумок, Тернопіль переграв Запоріжжя – 97:84.

"Тернопіль" – "Запоріжжя" – 97:84 (26:17, 23:13, 25:23, 23:31)

"Тернопіль": Боуї (22 очка + 7 підбирань + 5 передач), Югба (17 очок + 12 підбирань + 2 передачі), Кольченко (18 очок + 5 підбирань + 4 передачі), Буренко (8 очок + 3 підбирання + 4 передачі ), Сандул (9 очок + 2 підбирання)

"Запоріжжя": Мальчевський (8 очок + 1 підбирання), Кеффі (13 очок + 3 підбирання + 7 передач), Грицак (7 очок + 5 підбирань + 1 передача), Тихонов (11 очок + 7 підбирань, Форчун (19 очок + 1 підбирання + 2 передачі), Сизов (8 очок + 5 підбирань + 2 передачі), Маяускас (7 очок + 1 підбирання + 1 передача).

Відзначимо, що невдала гра з "Прометеєм" стала другою поспіль поразкою від підопічних Айнарса Багатскіса. 8 січня "Київ-Баскет" програв на своєму майданчику "Запоріжжю".