Україна вирвала перемогу на останніх секундах на Євробаскеті-2022

3 хвилини
18,4 т.
Україна Естонія

Чоловіча збірна України з баскетболу у другому турі чемпіонату Європи виграла у команди Естонії. Матч в італійському Мілані завершився з рахунком 74:73.

На старті не було темпового баскетболу, м'яч практично не рухався площадкою, у той час як естонці впевнено атакували з різних дистанцій, за 3 хвилини оформивши ривок 10:0. Айнарсу Багатскісу довелося терміново брати тайм-аут. Герун лише на 6:27 зміг відкрити рахунок, зігравши на підборі.

Це допомогло нашій команді трохи прийти до тями. Очки від Леня та захист його партнерів вирівняли гру, але ненадовго. Кінцівка чверті пройшла під диктування збірної Естонії. Наші баскетболісти ніяк не могли налагодити комбінаційну гру й були змушені щоразу виконувати кидки практично із сиреною.

Другу чверть українці розпочали, програючи 10 пунктів. Естонія намагалася тримати темп, але поступово наші почали перехоплювати ініціативу. У цей момент важливу роль відіграв Михайлюк. Свят і збирав підбирання на чужому щиті, і точно реалізував кілька кидків, зокрема триочковий. Україна перед великою перервою змогла підібратися на 2-очкову відстань.

Старт другої половини став дзеркальним повторенням 1-ї чверті: у баскетболістів з Естонії залітало буквально все. Якоїсь миті Україна зусиллями Ткаченка та Санона скоротили відставання за 4 хвилини до кінця до "-5". Після цього пішли гойдалки, де команди обмінювалися кидками, тримаючи стабільний гандикап у 3 пункти.

Вже в дебюті четвертої десятихвилинки "жовто-синім" вдалося вдруге у грі зрівняти рахунок, але вперше вийти вперед нашим гравцям не вдалося. Практично із сиреною естонці закинули три очки та "наздоганялки" почалися знову. На 5-й хвилині рахунок був знову рівним, однак у ключовий момент упевненіше зіграли естонці. Михайлюк стягнув на себе всю оборону та допустив втрату – 70:68.

В останні хвилини було видно, що українці явно втомилися. Вони не встигали за естонськими гравцями, часто порушуючи правила.

За 1 хвилину до кінця українці вперше вийшли вперед. Кидок Михайлюка накрив суперник, на підборі першим виявився Сидоров, який зробив рахунок 73:74. У нас був шанс ще більше збільшити свою перевагу, але "трьохочковий" Близнюка через кут виявився неточним.

Естонія мала час на останню атаку, але забити не змогла.

Естонія – Україна 73:74 (21:15, 14:18, 26:23, 12:18)

Україна: Зотов 0, Михайлюк 18+3 перехоплення, Близнюк 4+9 підбирань + 5 передач, Герун 12, Лень 7 – старт; Сидорів 11, Ткаченко 10+5 підбирань, Санон 10, Бобров 2+5 підбирань, Лукашов 0, Пустовий 0

Як повідомляв OBOZREVATEL, у 1-му турі наші хлопці декласували британців. Зустріч завершилась із розгромною перемогою 90:61.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!