Поразка "Київ-Баскета" і перемога "Прометея": результати Суперліги Windrose 17 жовтня

6 хвилин
4,4 т.
У чемпіонаті України були зіграні три поєдинки

У чемпіонаті України з баскетболу в неділю, 17 жовтня, відбулися чергові чотири поєдинки Суперліги Windrose. "Харківські Соколи" обіграли "Одесу" (79:68), "Хімік" в гостях завдав сенсаційної поразки "Дніпру" (88:84), а "Прометей" був сильнішим за "Тернопiль" (82:71). У заключній грі дня "Київ-Баскет" поступився на виїзді БК "Запоріжжя" 73:75.

Харківські Соколи – Одеса

У рідних стінах підопічні Валерія Плеханова не віддали супернику жодної чверті. Хоча, зовсім легкою цю звитягу для харків’ян точно не назвеш. Загалом для Соколів ця перемога стала 4-ю у сезоні. Одеса ж зазнала 5 поразок у 7 матчах.

У першій чверті на майданчику панувала практично рівна боротьба. Господарі намагалися відірватися у рахунку, але підопічні Олега Юшкіна далеко не відпускали суперника. За 2 секунди до кінця 10-ти хвилинки перевага Соколів складала усього 2 очки. Однак, неймовірний кидок з-за дуги від Девіса допоміг харків’янам збільшити гандикап до + 5.

Другу чверть краще розпочала команда Валерія Плеханова, яка зробила ривок у + 4 та збільшила перевагу до 9 очок. Та надалі одеситам вдалося вирівняти перебіг подій на паркеті. У підсумку, у другій чверті команди розійшлися миром – 14:14, а Одеса пішла на велику перерву з відставанням все у тих ж 5 пунктів.

Слід зазначити, що у першій половині гри у гостей зовсім не йшли триочкові кидки. Із 7 спроб підопічні Олега Юшкіна не реалізували жодної.

Відпочинок більше пішов на користь господарям, які почали знову збільшувати відрив. У другій половині ігрового відрізку одесити взялися скорочувати відставання. Втім, зробити це гостям не надто вдалося. Перед заключною чвертю моряки поступалися Соколам у 7 очок.

У заключному ігровому відрізку харків’янам вдалося розвинути успіх та здобути перемогу – 79:68.

Харківські Соколи 22 жовтня завітають у гості до Кривбасу, у цей ж день Одеса прийме Прометей.

Харківські Соколи – Одеса 79:68 (26:21, 14:14, 18:16, 21:17)

Харківські Соколи: Шевченко 14 + 5 підбирань, Девіс 30 + 3 підбирання, Зечевіч 10 + 18 підбирань, Глєбов 6 + 4 підбирання, Граф 4 + 5 передач – старт, Буренко 0, Сімонс 2, Нікітін 0, Магоні 13 + 6 підбирань.

Одеса: Агафонов 17 + 5 підбирань, Келлісон 12 + 5 передач, Новіков 0, Носков 15 + 8 підбирань, Марченко 0 – старт, Лаурис 12 + 2 підбирання, Лейманіс 5 + 6 підбирань, Ткачук 0, Балабан 0, Фіцпатрік 7 + 6 підбирань.

Дніпро – Хімік

Южненський Хімік здобув перемогу над Дніпром в непростому поєдинку Суперліги Windrose з рахунком 86:82.

Обидві команди до гри підходили, перебуваючи в лідируючій групі турнірній таблиці — Дніпро виграв чотири з п’яти матчів, програвши лише лідеру Прометею, а Хімік йшов четвертим з двома поразками в шести матчах, але команда Степановського напередодні без шансів програла в Харкові 52:79, тому виходила з твердим наміром виправитися за ту гру.

Перша половина гри була абсолютно рівна у команд, але при цьому Дніпро ні хвилини не вів в рахунку зі стартових хвилин, а Хімік не міг відірватися більше, ніж на 7 очок. Головною перевагою Хіміка в цій грі стала реалізація трехочокових — 7 з 11 проти всього 1 триочкового влучення у Дніпра до великої перерви і 13/20 у Хіміка проти 5/26 у Дніпра. Господарі ж брали своє за рахунок підбирань, зокрема Кравцова, який в підсумку за весь матч записав на свій рахунок 12 підбирань.

У третій чверті, здавалося, Дніпро прибрав ініціативу до своїх рук — команді Болдаева вдався ривок, команда повела +5, але розвинути перевагу не вдалося. Навпаки, Хімік знову включився, вирівняв ситуацію на майданчику і на останню перерву команди пішли при рівному рахунку 64:64.

А в останній чверті у Дніпра розладилася командна гра і гравці перестали потрапляти в кільце. Санон, Рон, Купер приймали суперечливі рішення, сміливо йшли на кількох суперників і не потрапляли. Хімік в ці хвилини не робив нічого екстраординарного, але справно набирав очки і в середині чверті отримав перевагу +10 очок.

Дніпро спробував повернутися в гру, зробив ривок 6:0, але за 35 секунд до кінця все ще програвав 4 очки. Хімік дав шанс Дніпру, коли Морріс не потрапив штрафні, а Купер зумів реалізувати дальній кидок, але на більше Дніпру не вистачило часу — южненці більше зі штрафних не промахувалися, а Купер з Воном свої останні триочкові спроби промазали. Все завершилося двома очками Рябчука, які поставили крапку в цьому протистоянні.

Кращим у команди переможиці став Домінік Морріс, який набрав рекордні для себе в цьому сезоні 22 очка, в тому числі реалізував 3 з 3 дальніх спроб в потрібний для команди момент.

У Дніпра найрезультативнішим став Рашад Вон з 19 очками. Відзначимо також дабл-дабл Кравцова, а ось Санон гру провалив, набравши всього 6 очок за 23 хвилини на майданчику.

У наступному своєму матчі 22 жовтня Дніпро зіграє в Миколаєві, а Хімік в той же день прийме Запоріжжя.

Дніпро – Хімік 84:88 (21:22, 23:26, 20:16, 20:24)

Дніпро: Купер 14 + 5 підбирань + 14 передач, Крутоус 4, Павлов 8 + 7 підбирань, Санон 6, Кравцов 14 + 12 підбирань – старт; Вон 19, Бобров 16 + 6 підбирань, Тимофеєнко 2, Зотов 1

Хімік: Спенсер 13, Джонс 17 + 9 підбирань, Морріс 22, Ковляр 6 + 6 передач, Рябчук 13 – старт; Козак 11, Едвін 11, Сорочан 0, Мироненко 0.

Тернопіль – Прометей

Тернопіль програв вдома Прометею в матчі регулярного чемпіонату Суперліги Windrose – 71:82.

Господарі з кожним програним матчем все більше ускладнюють своє становище в Суперлізі. Тож, навіть у поєдинку з лідером та головним претендентом на титул аутсайдеру вже немає куди відступати. Схоже, що тренер господарів Дмитро Забірченко віднайшов потрібні слова, аби максимально мотивувати своїх гравців на битву проти чемпіона.

Господарі з перших атак намагалися діяти максимально швидко та агресивно. І на відміну від попереднього поєдинку проти Запоріжжя, цього разу тернополяни значно влучніше завершували атаки.

Натомість гості, схоже, підсвідомо сподівалися малими силами здолати аутсайдера стартової частини чемпіонату.

Відтак більшу частину ігрового часу першої половину матчу тон гри намагався задавати Тернопіль. Господарі в підсумку виграли першу частину зустрічі в шість очок. Не надто вдало зі старту діяв один з лідерів слобожанців Харрісон. Втім деяку інертність партнера повністю компенсував Стефенс, який з 14 очками став найрезультативнішим на майданчику за першу половину.

З початком третьої чверті хід боротьби змінили настанови Ронена Гінзбурга в перерві. Ривок гостей 19:2 суттєво остудив запал місцевих уболівальників та змусив Дмитра Забірченка брати хвилину перерви. Однак врятувати третю чверть це не допомогло.

У заключній 10-хвилинці Тернопіль до останнього намагався зачепитися за шанси на порятунок, та провал у третій чверті вирішився вирішальним. Відтак п`ята в сезоні поразка Тернопля. Прометей залишається єдиним в чемпіонаті без поразок.

Тернопіль наступний матч грає 21 жовтня в Києві проти Будівельника. Прометей має зіграти 22 жовтня в Одесі.

Тернопіль – Прометей – 71:82 (21:15, 24:24, 4:25, 22:18)

Тернопіль: Долежай 14о + 5пд, Луценко 13, Бояркін 9, Місяць 2, Сандул 2 – старт; Гріффін 15, Фурстингер 11о + 8пд, Кларк 3.

Прометей: Стефенс 19о + 7пд, Харрісон 18о + 5пд, Білан 10о + 7пд, Доу 5о + 5пд, Сидоров 5 – старт; Еванс 8, Лукашов 6о + 5пд, Петров 6, Липовий 5, Беліков.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні "Черкаські Мавпи" переграли в гостях "Кривбас" (90:80). Друга зустріч між "Миколаєвом" і "Будівельником" завершилася з рахунком 76:93.