Перемоги "Прометея" та "Будівельника": результати Суперліги Windrose 11 грудня

6 хвилин
5,8 т.
Будівельник переміг Запоріжжя

У чемпіонаті України з баскетболу в суботу, 11 грудня, було зіграно чергові поєдинки групового етапу в Суперлізі Windrose. У Києві "Будівельник" здолав гостей із "Запоріжжя" 87:81, а "Черкаські Мавпи" вдома поступилися "Прометею" (76:90). В інших матчах "Хімік" не впорався у Кривому Розі з "Кривбасом" (63:66), а "Миколаїв" програв удома "Одесі" у південному дербі (80:82).

Матчем у Києві між столичним Будівельником та Запоріжжям стартував ігровий день у Суперлізі Windrose.

Початок гри виявився рівним, але саме Запоріжжя вийшло вперед і намагалось триматись попереду в рахунку. Будівельник не відпускав суперника більше ніж на 5 очок, але і вийти вперед команді Міглінієкса довго не вдавалось. Лише за три хвилини до кінця другої чверті Будівельник опинився попереду на 5 очок, і фактично цю перевагу господарі зуміли зберегти до великої перерви — 43:39.

Будівельник – Запоріжжя

У третю чверть попереду був Будівельник, перевага якого сягала 10 очок, але до закінчення 10-хвилинки Запоріжжя скоротив своє відставання до мінімуму – 63:62.

Остання чверть пройшла за переваги Будівельника, хоча за 1:30 до кінця гри Запоріжжя приблизилось на відстань 2 очки. Але Міглінієнкс у цей момент взяв тайм-аут, після якого кияни провели дві результативні атаки, довели свою перевагу до +6 за 45 секунд до кінця і вже не віддали супернику перемогу – 87:81.

У наступному матчі 17 грудня Запоріжжя вдома прийме Київ-Баскет, а ось Будівельник уже в понеділок, 13 грудня, на своєму майданчику зіграє проти Прометея.

Будівельник – Запоріжжя 87:81 (18:19, 25:20, 20:23, 24:19)

Будівельник: Браун 6, Стоктон 14 + 5 передач, Близнюк 10, Кобець 10, Гордон 6 + 9 підбирань – старт; Рендл 27 + 9 передач, Конєв 12 + 10 підбирань, Кондраков 2, Апшоу 0

Запоріжжя: Максвелл 12, Мальчевський 13 + 10 підбирань, Френсіс 17, Сізов 8 + 7 підбирань + 5 передач – 5 втрат, Джозеф 12 + 6 підбирань + 7 передач – старт; Міхєєв 8, Удрас 8 + 7 підбирань, Морозов 3, Тітов 0

Черкаські Мавпи - Прометей

Черкаські Мавпи на своєму майданчику приймали чинного чемпіона України - Прометей. У грі із топовим суперником, лідером сезону команда чинила опір. Втім гра завершилася на користь гостей - 76:90.

Господарі непогано розпочали гру і навіть утримували лідерство до екватору першої чверті, але чемпіон зумів перехопити ініциативу. Команда Ронена Гінзбурга погано атакувала з дальньої дистанції, але домінувала у трисекудній, що і дозволило гостям отримати двозначну під час першої половини. Господарі вдаліше атакували з-за дуги, але припускалися більшої кількості втрат та не втримали суперника під кільцем. У команди зі Слобожанського за 7 хвилин на майданчику за дві стартові чверті 10 очок встиг набрати Міро Білан.

Останнє слово в другій чверті було за Мавпами, які, оформивши ривок 9:0, скоротили відставання до 5 очок за підсумком 20 хвилин гри.

Мавпи вдало розпочали і другу половину, скоротивши відставання до 2 очок, але Прометей переконливо відповів і довів матч до комфортної перемоги. Гості продовжували мати солідну перевагу під кільцем, результативніше зіграли у швидкому нападі та використали глибину складу, отримавши 42 очки від гравців лави запасних.

Мавпи намагалися триматися у грі, але клас суперника дався взнаки. Прометей здобув комфортну перемогу, вигравши виїзний матч із рахунком 90:76. Це 17 поспіль перемога чемпіона України.

Найрезультативнішим гравцем матчу став капітан Мавп Іван Ткаченко. Наш форвард набрав 17 очок та зробив 5 підбирань.

Нагадаємо, що наступній матчі Черкаські Мавпи проведуть вдома 16 і 18 грудня. В гості приїдуть Кривбас і Миколаїв.

Черкаські Мавпи - Прометей - 76:90 (13:19, 23:22, 22:29, 18:20)

Мавпи: Ткаченко 17 + 5 підбирань + 2 перехоплення, Максвелл 15 + 7 підбирань — 3 втрати, Дугат 11 + 4 перехоплення — 5 втрат, Кольченко 7, Сергеєв 0 — старт, Гемілтон 13, Первіс 9, Приймак 4, Конате 0, Попов 0.

Прометей: Кеннеді 16 + + 7 підбирань + 3 передачі, Харрісон 15 + 6 підбирань + 4 передачі — 4 втрати, Петров 0, Сидоров 6, Еванс 2 — старт, Білан 16 + 6 підбирань — 3 втрати, Лукашов 10 + 8 передач + 4 підбирання, Доу 8, Беліков 8.

Кривбас – Хімік

Кривбас перервав семиматчеву серію поразок, перемігши у матчі з неймовірною кінцівкою Хімік – 66:63.

Хімік доволі впевнено почав матч з ривка 9:0, але далі Кривбас налагодив свою гру у захисті і "втягнув" суперника у зручний для себе темп матчу. Це призвело до доволі скромної в плані результативності гри. Першу чверть команди завершили за рахунку 9:13 на користь Хіміка, а на перерву пішли при рахунку 30:26 на табло на користь вже Кривбасу.

З початком третьої чверті Кривбас продовжив успішну для себе гру в атаці, зумівши відірватись на 10 очок. Надалі попри всі намагання Хіміка відігратись, господарі втримували комфортну для себе перевагу. Хоча кінцівку Кривбас провалив і на 43 секунди до кінця Хімік скоротив своє відставання до 3 очок. І тут почалось найцікавіше. Кривбас не зумів реалізувати свою атаку, у Хіміка було 17 секунд і Спенсеру цього вистачило, щоб забити з-за дуги – 63:63.

У Кривбаса було 3 секунди на спробу уникнути овертайму і господарям це вдалось! Переможний баззер на рахунку Клима Артамонова.

Таким чином, Кривбас перервав серію поразок з 7 матчів, хоча і залишився на 10-й сходинці турнірної таблиці. Хімік – шостий.

У наступному матчі Кривбас 16 грудня на виїзді зустрінеться з Черкаськими Мавпами, а Хімік 17 грудня вдома буде приймати Харківські Соколи.

Кривбас – Хімік 66:63 (9:13, 21:13, 21:16, 15:21)

Кривбас: Коренюк 22, Артамонов 12, Поповіч 17 + 8 підбирань, Латковіч 9, Вуковіч 1 – старт; Юміпіг 3, Бондарчук 2 + 8 підбирань, Мотлі 0

Хімік: Спенсер 13, Джонс 16 + 10 підбирань, Ковляр 7, Рябчук 3, Антіпов 6 + 5 підбирань – старт; Едвін 9 + 5 передач, Морріс 7, Мироненко 2, Козак 0

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні БК "Дніпро" здобув непросту перемогу над "Тернополем" у черговому матчі Суперліги Windrose. Підопічні Дениса Болдаєва на своєму майданчику були сильнішими за – 91:87.