Україна виграла кваліфікацію і вийшла на Євробаскет 3х3

4 хвилини
4,7 т.
Збірна України з баскетболу 3х3

Чоловіча збірна України з баскетболу 3х3 у складі Євгена Балабана, Ігоря Чумакова, Андрія Кожем'якіна та Дениса Носкова вийшла на чемпіонат Європи, фінальна частина якого відбудеться в Парижі 10-12 вересня. У першій грі кваліфікації в румунській Констанці наші співвітчизники здолали Великобританію 16:12, у другій з сиреною вирвали перемогу в Угорщини (17:16), а в третій розгромили Косово 19:10.

У плей-оф "жовто-сині" обіграли Румунію 19:7.

Україна і Великобританія розпочали зустріч у силовій манері. Британці виглядали потужніше, періодично розігруючи свого величезного центрового Ешлі Гемільтона. Українці могли зупинити його лише за допомогою фолів. В атаці "жовто-сині" іноді збивалися на неточні дальні кидки.

Гра не була багата на результативні кидки. За 7 хвилин до кінця рахунок був 2:2. Успіх в матчі приносили лише сольні проходи під кільце. Через сильний вітер на узбережжі Констанци було дуже складно реалізувати будь-які кидки далі ніж метр.

На 5-й хвилині Чумаков отримав невелику травму руки. Це стало своєрідним стимулом. Носков забив дальній за 4 хвилини до кінця, зробивши рахунок 8:5.

Гравці з Великобританії завдяки фолам і 2-очковому далекому кидку змогли скоротити відставання. Джекман практично нівелював 4-очковий розрив, але більшого робити не зміг.

У напруженій кінцівці Україна змогла зберегти свою перевагу. Носков за 12,4 секунди забив два штрафних і в нашої команди ще було право на останню атаку – 16:12.

Друга гра почалася у впертій боротьбі. Угорці часто не встигали за своїми суперниками, заробивши за перші 3 хвилини 5 фолів.

Україна грамотно грала комбінації, виводячи під кільце вільного гравця. На 5-й хвилині триочковий Балабана зробив рахунок 7:3 на нашу користь.

Угорці спробували в силовій манері скоротити відставання, але дальнi Чумакова і Носкова знову повернули комфортний розрив - 13:7.

Ближче до кінцівці українці розгубили всю перевагу, пропустивши чотири двоочкових кидки і не забивши з-під кільця – 15:16.

За 50 секунд рахунок був рівним 16:16. Кінцівку впевненіше провели баскетболісти з України, а Кожем'якін забив переможний кидок із сиреною – 17:16.

Третя гра проти Косово вийшла легкою прогулянкою для наших спортсменів. Україна значно перевершувала своїх опонентів і в габаритах і в майстерності і на досвіді легко перемогла 19:10, посівши перше місце в групі.

У плей-оф Україна впевнено почала матч з Румунією, легко повівши в рахунку. Така перевага трохи розслабила гравців з України, в результаті чого румуни спробували створити щось схоже на інтригу.

За 4 хвилини до кінця рахунок 15:6. Команди сушили поєдинок, раз по раз роблячи неточні кидки. Румунські гравці багато фолили, але навіть незважаючи на неточне виконання штрафних, Україна перемогла 19:7.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні жіноча збірна України з баскетболу 3х3 у складі Христини Філевич, Ганни Ольховик, Ганни Рульової і Наталії Цюбик успішно кваліфікувалася на чемпіонат Європи.

22 червня в Києві відбулася презентація президентської загальнонаціональної програми "Здорова Україна". Презентація відбулася в межах форуму "Україна 30. Здорова Україна".