Цифровые копии привычных вещей: как изобрести "колесо" и стать очень богатым?

Цифровые копии привычных вещей: как изобрести 'колесо' и стать очень богатым?

Экспоненциальные изобретения. На протяжении всей истории человечества, среди всех инноваций и изобретений всегда были те, которые поднимали цивилизацию на новую ступень развития. Если перевести на современный экономический язык, то это какие-то новые экспоненциальные технологии. Например: книгопечатание, паровой двигатель, электричество, компьютер, интернет, искусственный интеллект и так далее. Конечно, вероятность того, что определенный человек или компания придумает такую триггерную инновацию, очень мала. Но мы можем стремиться изобрести экспоненциальную технологию хотя бы в своей индустрии, или не в своей, а просто в какой-то сфере деятельности. Это разрушит рынок, затем выведет его на существенно новый уровень, а монетизация сделает изобретателя\предпринимателя очень состоятельным человеком.

Далее текст на языке оригинала

Цікаво, якою була перша експоненційна технологія в історії людства? Можливо, колесо? Я думаю, що для людства відразу було зрозуміло, що котити заокруглену річ легше ніж тягнути, або нести. Але, те що зробило ривок у розвитку, – так це винахід осі між двома колесами, а не саме колесо. І тоді, придумавши воза, колісницю і так далі, люди просунулися далеко вперед у сільському господарстві, будівництві, торгівлі та опануванні нових земель.

Якщо провести часткову аналогію з колесом і сьогоденням, то інтернет речей, VR, AR, штучний інтелект, блокчейн тощо вже є. Звичайно їхні технології будуть змінюватися та покращуватися. А ось що може стати цією віссю для певного ринку?

Це створення цифрових двійників тих продуктів або речей, що ми використовуємо регулярно. Тобто, електронні листи замінили пошту, є водій автомобіля, а винайшли автопілот – експоненційна технологія. Були лекції в університеті – з’явилися MOOC. Бізнес-зустрічі в ресторанах, скайп і зум (під впливом ковід), думаю замінять 80% цих мітингів.

Наведу декілька прикладів успіху в створені цифрових двійників.

Шлем для велосипедистов

Шведська компанія Hovding створила шолом для велосипедистів, який майже непомітний (невеличкий комір з датчиками) до падіння з велосипеду, але за лічені мілісекунди, коли Ви вже падаєте з байку, він розкривається, і має в 20 разів вищу ефективність, ніж звичайний. Через те, що захищає шию. Це хороший приклад цифрової копії продукту, до якого ми всі звикли.

Задовго до появи автопілотних автомобілів страхова компанія з ПАР Discovery Insurance створили пристрій, який оцифровував поведінку водія та стан автомобіля на дорозі. Це допомогло суттєво знизити вартість страхування для обережних водіїв, підвищити для гонщиків та врятувало немало життів через сигнал алярм, коли водій потрапив у аварію і був непритомний або затиснутий і з розбитим телефоном, наприклад.

Одна іспанська театральна трупа, яка показувала комедії, придумала систему, що через камери навпроти кожного глядача рахувала кількість посмішок. Вхід був безкоштовний, але кожна посмішка – 50 центів. Отже, глядачі не платили за погані вистави, і платили добре за хороші. Така собі цифрова копія квитка – знайти можна в гуглі payer laugh.

Що ж робити, щоб створити цифрового двійника?

  1. Добре знати суть того, що Ви хочете зробити цифровим. Зазвичай, це означає мати або бізнес у цій сфері, або працювати в компанії, яка має бізнес там. Тобто ви повинні або виробляти, або якось обслуговувати продукт, що Ви хочете замінити на цифровий. Мабуть, найважливіше в цьому пункті, це добре розуміти, що саме дуже подобається, а що ні клієнтам у цьому продукті. Звичайний шолом був не дуже зручний і не захищав шию від ушкоджень. Глядачі не хотіли платити за кота в мішку. А обережні водії не дуже хочуть переплачувати за гонщиків.

  2. Бути активним користувачем нових цифрових фічей. Аналізувати технології, які підскочили з точки зору їх створення. Зазвичай, це добре відома одна\головна технологія, до якої щось додається. Наприклад, неважко простежити дуже простий зв’язок між FB, Instagram, TikTok, ClubHouse.

  3. Уважно стежити за стартапами, венчурними інвесторами та новинами в сфері технологій. Наприклад, Техкранч, Сингуляриті Юніверситі і т.д. Шукати технології, які можуть допомогти робити по-іншому те, як Ви вирішуєте проблему ваших клієнтів з п.1

  4. Уважно спостерігати за молодими людьми 10-20 років. Зазвичай вони використовують трохи інші способи спілкування, навчання, та взагалі все переводять в онлайн. Можливо, їхнє розуміння або спосіб користування продуктом чи вирішення проблеми наштовхне Вас на думку про цифрову копію.

  5. Мати мужність заснувати стартап, багато працювати та завоювати світ, коли Вам спаде на думку крута ідея!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

УкраинаIT-технологии