newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Алкоголь і тютюн мають стати в один ряд з іншими наркотиками

Алкоголь і тютюн мають стати в один ряд з іншими наркотиками

За результатами новітніх досліджень, алкоголь та тютюн значно небезпечніші за деякі нелегальні наркотики, такі, як марихуана або екстазі. Дослідники вважають, що алкоголь і тютюн мають бути відповідно класифіковані.

Видео дня

У дослідженні, опублікованому у The Lancet magazine, професор Девід Нат (David Nutt) із Брістольського Університету Британії та його колеги запропонували нову класифікацію шкідливих речовин, нова класифікація заснована на шкоді, яку речовини здатні заподіяти суспільству. За новим рейтингом шкідливості тютюн та алкоголь увійшли у десятку найбільш небезпечних речовин.

Нат та його колеги використали три фактори, щоб визначити шкоду наркотика: фізичну шкоду, що заподіює людині наркотик, ймовірність впасти в залежність від наркотика і вплив вживання наркотика на суспільство. Дослідники опитали експертів, серед яких, психіатрів, які займаються залежностями. Експерти повинні були оцінити шкоду від 20 різних наркотиків, серед яких були героїн, кокаїн, екстезі, амфетаміни та ЛСД.

Після цього було підраховано загальний рейтинг, з яким погодились всі експерти, проте, цей рейтинг не відповідає офіційній британській класифікації шкідливих речовин.

Героїн та кокаїн були визначені як найбільш небезпечні, за ними слідували барбітурати та мета дон. Алкоголь виявився п’ятим за рейтингом, тютюн – дев’ятим. Конопля зайняла одинадцяте місце в рейтингу, екстезі взагалі виявилось наприкінці списку.

Відповідно до сьогоднішньої Британської та американської політики алкоголь та тютюн легальні в той час, як каннабіс та екстезі незаконні. Раніше вже ставилася під сумнів (в тому числі дослідженням минулорічного парламентського комітету Британії) обґрунтованість офіційної британської класифікації шкідливих речовин.

«Сьогоднішня класифікація шкідливості наркотиків необґрунтована і не продумана», - стверджує Нат, критикуючи практику поділу наркотиків на три чітко визначені категорії, які нібито обґрунтовують потенційною шкодою від речовини. «Виключення алкоголю і тютюну з Акту про наркотики, необґрунтоване і безпідставне з наукової точки зору», - стверджує Нат та його колеги.

В Україні тема наркотиків є однією з табуйованих. Метадон, наркотик, який ще зовсім недавно був рідкістю, сьогодні є звичайним явищем, деякі речовини виготовляють на українських фармакологічних заводах, і саме Україна є головним постачальником цих речовин для інших держав, передусім СНД.

"Марш свободи" - рух, метою якого є в першу чергу розказати людям правду про деякі наркотики, в Україні забороняють. Відбувається це навряд зі здорового глузду, а, швидше, через бажання окремих сил пропіарити себе і поморалізувати, замість того, щоб побачити реальний стан речей. На жаль, про проблеми наркотиків говорять не часто. "Знизу" це ініціюється лише один раз на рік - п'ятого травня. Можливо, замість того, щоб забороняти марші потрібно прислухатись до офіційних вимог, які висувають ініціатори. Тим паче, що проблема наркотиків, поруч з проблемою СНІДу в Україні є однією з найнагальніших.