УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Роман Зварич звинуватив у газах Януковича

279
Роман Зварич звинуватив у газах Януковича

"В сьогоднішню хаотичну ситуацію кинув нас уряд Януковича минулого літа, - заявив на сьогоднішній прес-конференції керівник юридичного департаменту Виборчого Штабу "Наша Україна" Роман Зварич.

" Відомо, що Україна займалася несанкціонованим відбором російського газу в 1997-2000 роках. – повідомив він. - В 2001 році була укладена міжурядова угода, в якій було визначено, що цю заборгованість Україна покриває шляхом випуску єврооблігацій на суму 1 млрд. 250 млн. доларів. Однак "Газпром" відмовився прийняти ці єврооблігації, бо, відповідно до російського законодавства, в такому випадку Газпром мусив би сплатити ПДВ з зазначеної суми".

"В серпні минулого року, - заявив Зварич, - Янукович схвалює постанову, згідно якої нашу заборгованість погашають

платою за транзит російського газу українською територією з 2004 по 2009 рік. Тобто, ця постанова дала можливість Росії розірвати дуже важливу зв’язку між транзитом та поставками російського газу", - зазначив Зварич."Проаналізувавши цю постанову уряду Януковича, Мінюст свого часу прийшов до висновку, що ця постанова не відповідає ратифікованим угодам і повинна була скасована. На превеликий жаль, уряд Тимошенко її не скасував", - зазначив він.