"Карпаты" - "Металлист" - 0:1. Еврокубковая мечта всё ближе

'Карпаты' - 'Металлист' - 0:1. Еврокубковая мечта всё ближе

Головний арбiтр: Володимир Сіренко (Сімферополь)

Асистенти: Олег Муравйов (Маріуполь), Віталій Дем’яненко (Мукачево)

Гол: Олійник 73

"Карпати": Руденко, Авелар, Голодюк, Гурулі (Баранець Г. 64), Ґодвін (Мартинюк 26), Кожанов (Гудима 77), Кополовець, Кузнецов, Тубіч, Федецький, Чечер

"Металіст: Дішленковіч, Вільягра, Романчук, Папа Гуйє, Обрадовіч, Едмар, Фініньо (Кайта 87), Шелаєв, Олійник (Пшеничних 78), Тайсон, Воробєй (Бордіян 66)

Попередження: Кополовец 26, Гурулі 59, Голодюк 90+2 - Шелаєв 45, Фініньо 65, Олійник 77, Дішленковіч 89, Обрадовіч 90+2

Починаючи від матчу проти Борусії, Карпати збилися з курсу, яким вони прямували до цього. Циклон, який насунувся на Львів майже три тижні тому, затримався тут на довго. З чотирьох матчів, які львів’яни провели протягом цього часу, був виграний тільки один – проти скромної Оболоні. У всіх інших зелено-білі не здобули жодного очка. Для статистики, до активу команди Кононова можна віднести перемогу над Гірник-спортом, але навряд чи хтось сприймав цей матч всерйоз.

Не можна сказати, що Металісту сьогодні далися легко три очки. Бувають матчі коли видно, що суперники хочуть перемогти малою кровю. Це був один з таких випадків. Після першого тайму стало зрозуміло, що все в матчі може вирішити один гол. Надто мляво все розпочиналося. Боротьба в центрі поля подекуди переростала в намагання створити щось небезпечне біля воріт суперника. Але все це так і залишалось намаганням. Так, на п'ятій хвилині, Кузнєцов міг виходити сам-на-сам з Дішленковічом, але йому

забракло швидкості і кіпер вдало вийшов на м’яч. Далі матч проходив у стилі бий-біжи. Навіть не скажеш, що це команди, які грають в єврокубках. Хоча, можливо, в цьому й справа. Як Карпати, так і Металіст виглядали несвіжими. До того ж, в Карпат сильно відчувалась відсутність Худоб’яка. Кузнєцов фактично залишався без м’яча, а паси на нього були то засильними то неточними. Гурулі, який повинен був замінити Ігоря зі своїм завданням не впорався. Більше того, через свій запальний характер ще й жовту отримав. Моменти в першому таймі можна перерахувати на пальцях однієї руки. Та й то, якби це був матч, з великою кількістю реальних нагод забити, то це й моментами було б важко назвати.

Наприклад, непогано пробивав Воробей зі штрафного, але трохи вище. На 36-й хвилин,і після пасу того ж Воробея, пробивав Олійник – Руденко на місці. Ледь не перший реальний гольовий момент для Карпат стався вже ближче до закінчення першої половини матчу. Кополовець видав чудовий пас на Голодюка, той опинився майже один на один з воротарем харків’ян… м’яч пролетів біля стійки. Команди пішли слухати поради від своїх тренерів.

Треба щось міняти.

В другому таймі склалося таке враження, що команди берегли свої сили на останні 20 хвилин матчу. Саме тоді, розпочалось те, що називається футболом, бо початок другої сорокап’ятихвилинки був чимось схожим на першу, все в нікуди і ніяк. Тільки-от гол Воробея варто було б згадати, але його Сіренко не зарахував, зафіксувавши офсайд.

А розбудив гравців гол Олійника на 73-й хвилині. Тайсон майже з центра поля прорвався по лівому флангу, безперешкодно увійшов у штрафний і вдарив – Руденко відбив – кут все таки був гострим. Але на цьому атака не закінчилась, м’яч після відскоку опинився у Олійника, який не думаючи пробив куди бачив, вийшло непогано – гол. По дорозі м’яч навіть зачепив руку когось із захисників Карпат, але це не допомогло, навпаки, дезорієнтувало Руденка, який споглядав на смугастого сидячи на газоні.

М’яч по-зрадницьки й повільно перетнув лінію. 0:1 і Карпати повністю взяли ініціативу у свої руки. Металіст не був проти. Харків’яни майже всією командою захищались, не розраховуючи навіть на контратаки. Зелено-білі майже відразу могли відквитати цей прикрий гол. Але фортуна сьогодні явно була не на їхньому боці. Після незрозумілих дій харківських захисників м’яч відлетів до Федецького, але Артем пробив у штангу. Нічого не скажеш, захисник Карпат все робив правильно, але м’яч сьогодні не хотів перетинати лінію воріт Дішленковича. Тай нагод, відверто кажучи, для цього багато не було, тому такі епізоди були на вагу золота. Вкінці зустрічі Металіст відверто тягнув час - то Дішленковіч довго не вибивав м’яч з воріт, то численні тактичні фоли збивали темп гри. А вже в доданий арбітром час нерви не витримали в Голодюка і той сфолив біля власних воріт. Тут стало ясно, Металіст перемогу з рук не випустить.

Харківський клуб здобув дуже важку перемогу, нахапавшись при цьому аж шість жовтих карток. А Карпати зазнають чергової поразки в чемпіонаті і змушені відсунутись на п’яту сходинку. Залишається вірити, що останні матчі Карпат це лише збіг обставин, а не закономірність, пов’язана з насиченим графіком і неготовністю гравців виступати і в чемпіонаті, і в Лізі Європи.