Як побороти фейки: французький спосіб

Як побороти фейки: французький спосіб

Макрон запропонував зм інити законодавство Франції для боротьби з фейковими новинами, зокрема у разі появи підроблених новин дозволити судам видаляти будь-який контент, закривати обліковий запис користувача або блокувати доступ до веб-сайта. Чи було би корисно в Україні так боротись з фейками?

Якщо про небезпеку фейкових новин та використання брехливої інформації в інтеренеті для впливу на політичну ситуації в країні заговорив президент Макрон - то напевно така загроза вже реальна для Франції. Чи вдасться йому зробити запропоноване? Все залежатиме від того, як будуть трактуватися такі заборони. Чи не буде це розцінено як наступ на свободу слова?

Щодо України я б не перебільшував вплив запису в інтернет-мережах на результати виборів. Зрештою, результати виборів 2019 року, на мою думку, й надалі визначатимуть не в соцмережах.

Видео дня

А щодо поширення фекових новин - а точніше запобіганню їхнього поширення - то найголовніше, що цьому можна протиставити - довіра ЗМІ.

Але з довірою до ЗМІ все не так добре, як хотілося б. Навіть люди, далекі від медіа середовища, припускають, що власники ЗМІ мають значний вплив на наповнення ЗМІ.

Ну а щодо закриття акаунтів у соцмережах - то наскільки така заборона буде дієвою в Україні? Нагадаю, що всі соціальні мережі, якими користуються українці - не адмініструються в Україні.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.