УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Як Московська Церква "рейдернула" київську митрополію

Як Московська Церква 'рейдернула' київську митрополію

Із захватом спостерігаю за тим, як розгортається канонічний аспект проблеми з томосом для Української православної церкви.

Це цікавіше за будь-який детектив.

Архієпископ Євстратій Зоря докладно інформує про те, в якому канонічному світлі Вселенський патріарх нині розглядає цю проблему.

Якщо дуже коротко про головне:

1. Київську митрополію передавали Москві не "у вічне володіння", а, сказати б, лише "в оперативне управління", за тієї неодмінної умови, що київські митрополіти й надалі згадуватимуть на літургії вселенського патріарха.

2. Оскільки київські митрополіти (всі) вже давно не виконують цю умову (!), вони всі, з канонічної точки зору, "підлягають покаранню позбавленням сану". (Ого!)

Читайте: Московія має бути вдячною за те, що стала охрещеною

3. Повертаючись до "оперативного управління": виходить, що (знов сучасною мовою) Московська Церква свого часу просто "рейдернула" київську митрополію, користуючись не силою права, а правом сили.

4. Вселенський патріарх має канонічне право розглядати апеляції до нього "єпископів та кліру і вірних інших Помісних Церков, якщо вони не можуть отримати канонічного захисту своїх прав у власній Церкві". Зокрема, з такою апеляцією на рішення РПЦ щодо себе до Варфоломія звернувся Філарет.

* * *

З цього всього складається враження, що Константинополь розгорнув масштабний правовий наступ на позиції Москви. І нам є чим пишатися, бо якби не стійкість українців (насамперед наших бійців) у протистоянні російському агресору, цього наступу - насамперед на "українському православному фронті" - однозначно не було б. Але Україна своєю стійкістю дала Вселенському патріарху такі козирі, що ними гріх не зіграти. Ну от, в Константинополі явно вирішили, що час настав.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...