newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Владимир Драбчук
Владимир Драбчук
Журналист, историк

Блог | Вырождение русской нации и возрождение украинской: в чем корень войны

Вырождение русской нации и возрождение украинской: в чем корень войны

Продовжимо препарувати історичний контекст виродження російської нації і відродження - української. Раніше ми розглянули деякі факти недружніх проявів наших сусідів, а також торкнулися основних етапів формування російського етносу. Зараз трохи детальніше зупинюсь на цивілізаційних проявах, адже саме цивілізаційні відмінності і лежать в корені цієї війни.

Українці, ще з прадавніх часів, були активними учасниками процесів, пов’язаних з формуванням Європейської (чи Західно-християнської за Тойнбі) цивілізації. Ще в 4 тис. до н.е. протоміста Трипільської культури були найбільшими населеними пунктами тогочасного світу. Ми тутешні вже давно, ми мирні землероби, одні з перших металургів, ми рухаємось еволюційним шляхом.

В той же час, Росія відноситься до т.зв. Євразійської (Східно-християнської) “цивілізації". Це питомі кочівники, які з прадавніх часів рухалися Євразійським степом, що розтягнувся на 7 тис. км від Дунаю і до Амура.

Видео дня

Що таке орда - це поклоніння царю, деспотизм, відсутність елементарних індивідуальних свобод, тупість, страх, поневолення, залежність, рабство..

У нас з росіянами фундаментально різні світогляди, бо ми належимо до різних світів. Які, на жаль, не можуть не пересікатись в силу географічного розташування. І, в силу агресивності і експансивності орди, ми неодноразово потрапляли в залежність і мали досить довготривалі періоди іноземного панування.

А українців пани завжди намагались виставити холопами. Так вже склалось історично, що в буремний період другої половини 18 сторіччя ми тимчасово стали колонією.

Але ми ніколи не були холопами. Ми тисячі років на цій Богом даній землі були вільними мирними хліборобами (мирними - це не значить, що ми не можемо дати доброго тягла загарбнику).

Архетипний образ українця - це не селянин. Архетипний образ українця - це воїн, козак, Мамай..

Саме його зображення висіло чи не в кожній українській хаті ще на початку 20 століття. Образ, ікона.. Ми звикли шанувати воїнів. Ми і є ці воїни..

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...