УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Власти устроили циничные игры вокруг Национального военного кладбища Героев Украины

Власти устроили циничные игры вокруг Национального военного кладбища Героев Украины

Как стало известно, на вчерашней встрече с ветеранами глава Минвета Лапутина озвучила очередное новое место для строительства долгожданного Национального военного мемориального кладбища для украинских героев. И это уже не Быковня, а... село Гатное Фастовского района Киевской области?!

Кратко об истории вопроса.

Далее текст на языке оригинала.

Більше року тому постало питання гідного пошанування та увічнення загиблих героїв України. Влада підтримала ці ініціативи й запропонувала створити військовий меморіальний цвинтар за зразком Арлінгтонського національного цвинтаря в США. Варіанти вибору місця в столиці України розпочиналися із Співочого поля, Бабиного яру, згодом йшлося про розширення Берковецького кладовища, ще пізніше – Лиса гора. Визначення місця поховання на Лисій горі було погоджено Урядом і КМДА, проте не підтримано громадськістю.

І ось врешті решт було знайдено остаточне компромісне рішення, яке підтримали всі – йдеться про ділянку між селищем Биківня та Київським районом ДВРЗ у межах Биківнянського лісу та ділянки Дарницької лісництва. Ще одним світоглядним аргументом на користь вищезгаданого місця було сусідство із Національним історико-меморіальним заповідником "Биковнянські могили".

Для організаційно-правового вирішення питання про Національний військовий цвинтар Міністерство культури та Міністерство ветеранів разом із КМУ погодило виділення близько 90 га землі державної власності, а КМДА та Київрада ухвалила рішення про передачу 8 га землі із власності міста.

Для остаточного узаконення Національного меморіального військового цвинтаря було підготовлено спеціальний законопроект про розміщення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві, який зареєстрували майже всі депутати "Слуги народу", а підтримали як Закон 320 депутатів із усіх фракцій та депутатських груп на чолі із Стефанчуком і Корнієнком!

8 травня Закон відправили на підпис президенту!

Минуло майже 3 місяці…

Закон досі не підписано…

(знову мовчу про 15-денний припис Конституції для обовʼязкового підписання або ветування Закону президентом)

І тут чуємо, що Міністерство ветеранів пропонує чергове нове місце в Гатному, де спочатку треба по-новому ухвалити всі організаційно-правові рішення, потім вирубати кілька сот гектарів прадавнього лісу і лише потім розпочати будівництво обіцяного владою військового цвинтаря?!

У мене запитання до влади:

– Ви що, вже відкрито ЗНУЩАЄТЕСЯ із родин загиблих військових (йдеться передовсім про киян), які вже більше року чекають, коли можна нарешті похоронити своїх рідних?;

– ХТО запропонував ВІДМОВИТИСЯ виконувати рішення, погоджене Київрадою, Урядом і конституційною більшістю Верховної Ради щодо створення Національного військового меморіального цвинтаря в Биківні?

– ЧОМУ обрано саме таке незручне місце в Гатному, як для створення цвинтаря так і для проведення церемоніальних заходів?…

Складається стійке враження, що до вирішення цієї святої справи увічнення памʼяті загиблих героїв долучилися циніки і мародери, які й тут хочуть поживитися чи то бюджетними грошима чи то землею у своїх приватних інтересах!

П.С. Принагідно згадується слова нашого визначного мислителя Вʼячеслава ЛИПИНСЬКОГО, який у своїй знаменитій праці "Листи до братів-хліборобів" вказував на вічну проблему із світоглядною неукраїнськістю політичної еліти України, яка має надто СЛАБКУ ПАМʼЯТЬ:

– не знає своєї РІДНОЇ ІСТОРІЇ;

– не творить національних ІСТОРИЧНИХ ЛЕГЕНД;

– не шанує СПРАВ, ІМЕН та МОГИЛ своїх ГЕРОЇВ.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...