Українці, досить себе принижувати!

Українці, досить себе принижувати!

Серед українців поширений міф про багату Росію і бідну Україну. А насправді Росія набагато бідніша. В Росії вищі ціни на електрику, на комунальні послуги, в Росії неякісна і дуже дорога їжа, в Росії насправді, дуже погана медицина і освіта. Ми набагато багатші і як суспільство, і як громада. Наші міста і села придатні для життя. А в Росії зникають міста, зникають села, зникають навіть цілі райони. І коли ми говоримо, що ми такі бідні і нещасні - ми себе принижуємо. Частково ця війна за імперську велич ведеться в тому числі і за підтримання цього міфу. Росіяни хочуть вірити, що вони багаті, коли дивляться навколо себе і бачать обласні центри, наприклад, Орел, Володимир, Курськ. Але насправді ці міста жахливі по якості і по своїй красі вони поступаються навіть нашим районним центрам або селам, де громада дбає про свій простір. І от коли росіяни хочуть довести собі, що вони великі, вони нападають на таких як ми.

Тому нам справді слід припинити просити і вважати себе меншовартними. Ми країна, яка навіть у період Союзу була флагманом космічної галузі, інженерії, науки, техніки. У нас розвинута інфраструктура, хоч і занедбана, але вона є. У нас побудовані соціальні інституції, такі як, пенсійне забезпечення, медицина. Так, їх треба модернізувати, але вони є.

А у Росії за 700 км від Москви цілі райони ніколи не мали електрики. За 1,5 тисячі кілометрів від Москви цілі райони не мають доріг, села живуть без електрики в принципі. От уявіть собі – у нас за 700 кілометрів від Києва - це Одеса, а у них жахливі райони, куди не дійшла цивілізація. Навіть у Підмосков’ї немає газу і люди купують дрова. Ну насправді, Росія - це дуже занедбана країна. То чому ми говоримо про себе як про найслабкіших, коли ми найпотужніші і найжиттєздатніші з усього колишнього Радянського Союзу. Україна може бути центром пострадянського союзу, центром геополітичного впливу на інші країни, так як Білорусь, Казахстан.

Захід же дуже зацікавлений у тому, щоб пострадянський простір все ж таки вийшов з тієї ганебної радянської спадщини і почав свій рух до цивілізації. Це питання не тільки грошей, а й питання безпеки. Тому нам як суспільству і як громаді слід оговтатися і подивитися, що ми маємо, як ми живемо і зрозуміти, що це варте того, щоб захищатися від навали країни, яка навіть ніколи не дбала про електрику у своїх селах. Росія – це країна, яка спостерігає за спустошенням своїх міст і районів, і їй байдуже.

Союзи із такою країною - нам точно не потрібні.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

РоссияСоциально-экономическая ситуация в РоссииРоссийско-украинский конфликт