То, что оккупанты никогда не смогут постичь в украинцев

3 минуты
26,5 т.
То, что оккупанты никогда не смогут постичь в украинцев

Книжкова сфера одна з найперших сфер бізнесу, яка постраждала від війни. Що ми, як видавництво з Харкова, мали на початку війни?

Видео дня

- Евакуація 95% усього штату. Життя та здоров’я нашої команди для нас пріоритет №1, тому протягом перших тижнів війни усі співробітники обрали для себе оптимальні місця для евакуації та покинули свої домівки, розпорошившись по всьому світу.

- Не працююча книгарня в Харкові та онлайн-магазин. Також обумовлені безпекою працівників.

- Виконання плану продажів на 10%, відповідно збитки в 90%.

- Зупинка всіх друкарських процесів. В Харкові знаходяться найбільші та найпотужніші друкарні в країні, які можуть виконувати наші замовлення на тиражі.

- Склад з усіма книгами залишився в передмісті Харкова, звідки було вкрай важко та небезпечно вивозити залишки.

- А ще порушені бізнес-процеси, розірвані ланцюжки робочого функціоналу, розгублені працівники та повна невизначеність щодо майбутнього.

Сьогодні в Vivatі відновити свою роботу змогли 80% працівників. Ми будуємо плани на майбутнє відкриття книгарень, намагаємося вивести заробітні плати працівників на довоєнний рівень, а також готуємо до друку понад 30 книжок на найближчі місяці.

Коли ти втрачаєш майже все, що будував довгі роки свого життя, тільки тоді починаєш розуміти для себе що насправді є важливим. І в скрутну годину війни, коли матеріальне вже не мало ніякого значення приходить справжнє розуміння важливості близьких поряд. За довгі роки праці нам вдалося в видавництві зібрати команду однодумців, з якими максимально комфортно працювати. Це не випадковість, а кропітка праця над взаємостосунками. І на мою думку, коли вже в тебе є команда, з якою в тебе є контакт на усі 100%, то за таких людей потрібно триматися до останнього.

В перші місяці війни увесь наш невеликий заробіток витрачався на матеріальну допомогу працівникам. Це було свідоме рішення, аби дати зрозуміти колегам, що вони залишилися не самі, підтримати їх трошки фінансово та більше морально. Я дуже вдячна всім своїм колегам, які з розумінням віднеслися до ситуації, яка склалася. Гарні книжки та продуктивність нашої команди дали змогу досить оперативно відвантажити книжки та відновити продажі. Важливу роль в збереженні команди зіграли наші читачі, які продовжували купувати наші книжки та підтримувати нас фінансово.

Робота є однією з небагатьох сьогодні справ, які допомагають створити ілюзію мирного життя, яке в нас було раніше. Пропонуючи роботу людям, ви таким чином допомагаєте не тільки відновлювати бізнес, а й підтримуєте економіку країни. Але головне: ви відволікаєте людей від скролінгу стрічки новин 24/7, надаєте хоч якусь надію на завтра та допомагаєте своїм співробітникам триматися на плаву. Якщо хтось з об’єктивних причин залишився тимчасово без своїх звичних обов’язків, намагайтеся перерозподілити роботу так, аби кожному було чим зайнятись. Для людей це можливість попробувати себе в нових нішах, а для вас впевненість, що працівник не засумує без роботи.

Я вважаю, що не підвести їх та бути разом до кінця – це справа гідності. Адже усе матеріальне – тимчасове. Окупанти можуть і продовжують руйнувати наші магазини, склади, домівки. Але є дещо, чого вони ніколи не зможуть осягнути та до чого не зможуть дібратися ніколи. Це єдність, яка об’єднує не тільки наш колектив, а й усю країну. Це довіра, як до кожного окремого працівника, так і до влади та наших мужніх захисників. Це почуття обов’язку як перед командою, так і перед усією економікою. Це жага до створення та відновлення, а не руйнування та деградації. Саме цим ми відрізняємося від громадян країни-окупанта, яка просто не здатна до подібних почуттів.

І будьте впевнені, що команда, яку ви зможете зберегти сьогодні, обов’язково віддячить вам завтра, коли прийде час відновлення вашої спільної справи. І нехай ви не зможете перший час виплачувати заробітні плати в повному обсязі. Але ці взаємини, які склалися у вас раніше і які ви змогли як керівник зберегти сьогодні, можуть гарантувати вам віддану працю на довгі роки вперед. Бо Vivat – це люди. А люди – це основа всього.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...