Плюси та мінуси побуту американців

Плюси та мінуси побуту американців

Мої думки про те, що я люблю в Америці, - і що дратує.

Комфортним життя в Америці роблять маленькі щоденні дрібниці. Звучить смішно, але в Києві я взяла собі за звичку носити із собою хусточки (раптом нежить), пляшечку з рідким милом та засіб для дезінфекції рук (у громадських вбиральнях може не бути), пляшку з водою (не всюди знайдеш чи купиш). За менш як рік у США я й досі позбуваюсь цих звичок, хоча тут все це, зрозуміло, не потрібно.

Якимось загадковим чином за лише кількасот років існування "країна іммігрантів" змогла побудувати середовище, - де щойно розберешся в місцевих порадках, - жити стає надзвичайно зручно.

Видео дня

Ненавидите, коли у магазині хочете розрахуватись пошвидше, а черга, яку ви обрали, як навмисне, - наче перед кінцем світу, та ще й касир пішов зважувати помідори? Рішення є. В Америці майже всюди в магазинах покупці шикуються до кас в одну чергу, яка рухається швидко: хто у черзі перший, той іде до каси, що звільнилась.

Або хочете мінімізувати спілкування з касиром? Каси самообслуговування, які у нас лише зявляються, тут давно не новина. Може, не хочете стояти в черзі зранку за кавою в кав’ярні? Замовте її і заплатіть по мобільному додатку, - а в кавярні просто заберіть готову.

Не любите носити готівку? Картки приймають усюди: від державних установ до звичайних ринків. У закладах чек за обід великої компанії без проблем можна розбити по стравах і напоях на стільки людей, скільки треба. Так само компанія, що скуповується на пікнік в магазині, може попросити касира одразу розбити всю суму в чеку на дві-три картки.

А що, як кредитку треба нову, а в робочі години банку не можете потрапити? Вам пришлють її поштою. Туди ж, прямо під двері квартири або в спеціальну кімнату для посилок, зробить доставку Amazon, - і не треба сидіти вдома й чекати кур’єра чи стрімголов бігти з роботи, бо оператор інтернет-магазину ніколи не може сказати точний час доставки. І ні, якщо це пристойні район і будинок, то ніхто вашу посилку не вкраде, навіть якщо вона коштує $200.

Невдоволені якістю доставлених товарів, - або хоч би й просто перехотіли? Завжди можна відправити посилку назад й отримати повне відшкодування. Вуаля! Треба роздрукувати спеціальний штрих-код, наліпити на коробку – й віднести у найближче поштове відділення.

Із гігієною в американців – окремий роман. Всі дуже дбають про чистоту своїх рук – навіть, як їх тут називають, "санітайзери" для рук випускають у вигляді веселих брелків на сумку. В переважно чистих і оснащених усім необхідним туалетах, завжди є столик для батьків із немовлятами, а ще є спеціальні широкі й зручні кабіни для людей, що пересуваються на візку. А ще я швидко тут поборола свою шалену відразу до біотуалетів – навіть під час масових заходів їх міняють і чистять, а всередині є дезінфектор для рук.

Існують й інші крайнощі. Неймовірно дивують американці своєю звичкою притримувати все у роті, коли руки зайняті. От бачиш дівчину, добре вдягнену, яка обома руками копирсається у своїй недешевій сумці, а при цьому в губах затисла телефон або гаманець! А як же мікроби, які вона стерла цим самим "санітайзером" з рук, але потім повернула гаманцем у роті?

А ще обурюють люди, які не знімають взуття в чужому домі. При чому, на моєму досвіді, багаті білі американці роблять це частіше – як у себе вдома, так і в гостях. Ніяк не можу витерти з памяті епізод, коли молодий ввічливий хлопець із Кремнієвої долини заліз у кросівках на білий диван друзів, - без жодної поганої думки, бо просто так звик!

А підлітки, які із ногами забираються на сидіння метро? Спершу в мене мало око не сіпалось. Та й узагалі, американці, розбалувані власними автівками, зовсім не вміють нормально їздити у громадському транспорті. Вони ніколи не знімають рюкзаки й величезні сумки і штовхають інших, навіть не помічаючи цього.

Однак, кожна станція метро – обладнана ліфтами, а це означає, що підземкою можуть користуватись батьки з дітьми у візочках, люди з інвалідністю, велосипедисти. Так, існує метро, куди пускають з велосипедом. А ще спереду всіх міських автобусів є кріплення для двох велосипедів, а для літніх і людей з дітьми автобус щоразу буквально "присідає" - на спеціальному гідравлічному механізмі.

Таких необхідних речей в Америці – безліч. Наприклад, в офісних будівлях і торгівельних центрах на вході висять прозорі пластикові пакети для мокрих парасольок. "Будь ласка, залишайте підлогу сухою", - пишуть на табличках поряд. Найімовірніше, це роблять, щоб убезпечити себе від судових позовів людей, які можуть послизнутись на калюжі на мармуровій підлозі. Але хіба не байдуже, в чому причина, якщо ці "дрібниці" роблять життя мільйонів людей кращим?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.