Коли вас можуть знімати на фото і відео без дозволу

Коли вас можуть знімати на фото і відео без дозволу

Сьогодні практично у кожного є смартфон, який здійснює якісну фото- і відеозйомку. От часто і різні люди користуються такою можливістю та знімають відео, де Ви можете бути об’єктом відеозйомки. Що в такому разі робити, чи має право конкретна особа або навіть журналіст вести відіозйомку вас, коли ви цього не хочете?

Цивільне законодавство України чітко регулює це питання. Так законодавець передбачив, що Вас можуть відзняти на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за Вашої згоди.

Але така згода не є універсальною. Якщо Ви погодилися на зйомку Ви може вимагати припинення її публічного показу в тій частині, яка стосується Вашого особистого життя .

Одначе, варто знати, що згода особи на її знімання не потрібна, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

Видео дня

Варто відзначити, що забороняються будь-які приховані зйомки щодо вашого особистого життя, а тим більше поширення відповідного відео чи фото.

У разі порушення цього правила передбачена кримінальна відповідальність, а саме: за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...