Категория детей с наибольшей вероятность стать жертвой насилия

Категория детей с наибольшей вероятность стать жертвой насилия

Робота нашої організації – МБО "Служба порятунку дітей" – пов’язана з дуже складними випадками. Ми працюємо з дітьми, які пережили жахливе – сексуальне насильство. Наші психологи знають наскільки складною і тривалою є реабілітація після такої травми.

В цій статті ми хочемо поділитися спостереженнями наших фахівців з ведення однієї справи. Поділитися задля того, щоб вберегти інших дітей.

Ця історія стосується справи відомого фотографа, якого підозрюють у здійсненні сексуального насильства над малолітніми та неповнолітніми. Детальніше про цю історію можна почитати тут.

Коли інформація про затримання була опублікована на сайті поліції, про насильство з боку підозрюваного стали говорити й інші жертви. Деяким історіям було понад 15 років! І 15 років тому постраждалі нікому не розповіли про те, що з ними трапилось.

Видео дня

З початком досудового розслідування наша організація надає юридичний супровід та психологічну допомогу постраждалим дівчатам, які наважились розповісти та звернутись по допомогу. Під час роботи з’ясувалося декілька фактів, на які ми хочемо звернути вашу увагу.

Історії дівчат в більшості схожі. Чоловік спілкувався з ними, був досить милим і не викликав підозр. Майже всі дівчата були із малозабезпечених родин і він привозив їм подарунки солодощі та іграшки. Чоловік піклувався про них, допомагав, цікавився їхнім життям, одним слово - проявляв турботу. А через певний час ґвалтував.

Тривалий час жертви мовчали про це.

В цих історіях постають 3 питання.

Чому дитина мовчала?

Постраждалі діти мовчать через 2 основні причини:

  • Коли насильство вчиняє знайома людина, дитина – розгублена і зневірена.

  • Дитина боїться, що їй ніхто не повірить. А злочинець ще й підсилює цей страх, розповідаючи, що "ти ж хороша дівчинка", "нічого поганого не відбулося", "ми ж друзі".

Чому дорослі нічого не підозрювали?

Більшість батьків думають, що знають про свою дитину все. Але часто між батьками і дітьми немає довірливих стосунків. Особливо, коли батьки заклопотані своїми справами, перебувають в конфлікті між собою або зловживають спиртним.

Чи можна було попередити насильство?

На жаль, передбачити все – неможливо. Передбачити, що доросла людина здатна на насильство – інколи дуже складно. Але є частина випадків, коли насильство можна попередити. Аналізуючи випадки насильства ми все частіше зустрічаємося з ситуаціями, коли відсутність підтримуючих стосунків в родині призводять до того, що дитина залишається сам на сам зі своїми проблемами. Вона не має поруч того ресурсного дорослого, який зможе дати відповіді на важливі для неї питання, до якого вона відчуватиме довіру і зможе розказати про все, що її турбує. Тоді таким дорослим для дитини стає… злочинець. Дуже часто саме такі діти, які нібито мають родину, друзів, але фактично – дуже самотні, стають, в буквальному сенсі, "легкою" здобиччю для злочинця.

Що важливо знати батькам?

Якщо батьки не стануть тим ресурсним дорослим для дитини, ним стане хтось інший. Якщо батьки не розкажуть дитині про ознаки насильства, про те, що вона може звернутися за допомогою у будь-якій ситуації і вони її не звинуватять – вона не розповість.

Важливо говорити з дитиною про особисті кордони. Наголошувати, що ніхто не може змусити її робити те, що вона не хоче, що вона ніколи не винна, якщо хтось здійснив насильство.

Якщо все ж насильство трапилося – не звинувачуйте себе!

Головне – не мовчати про насильство і надати допомогу дитині.

Пам'ятайте:

  • якщо ви опинилися у складній ситуації – підозрюєте сексуальне насильство над дитиною і не знаєте, що робити

  • якщо вам потрібна юридична консультація чи підтримка під час досудового розслідування

  • якщо постраждалій дитині потрібна реабілітація чи консультація психолога

ви можете звернутися до нашої організації за номером 093 063 53 43.

Консультацію ви можете отримати АНОНІМНО!

Насильство можна попередити, якщо не мовчати.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.