Хотите изменить государство? Говорите на украинском о важном

1 минута
13,8 т.
Хотите изменить государство? Говорите на украинском о важном

Я искренне радуюсь, когда мои друзья переходят на украинский. Сам это сделал не сразу, хотя владел языком свободно. Просто поначалу не понимал. Потом понял. Теперь объясню.

В публичном пространстве должен звучать исключительно украинский – потому что это единый государственный язык, который скрепляет политическую нацию.

В личном пространстве может звучать любой язык, потому что это личное пространство, извините за тавтологию. Никто не может никому указывать, что и как делать в личной жизни.

Далее текст на языке оригинала.

Але між публічним і приватним є проміжна зона, і вона дуже важлива. Напівприватна зона наших бульбашок. Ось там здійснюється перехід, і ось там він дуже важливий. Професійні розмови у вузькому колі. Пости для друзів у соцмережах. Тексти для внутрішнього використання. Чому це важливо? Бо саме там творяться сенси – не на власній кухні, але й не у публічному просторі, бо туди виносяться вже готові сенси.

Видео дня

Нам дуже важливо навчитися всі складні питання обговорювати українською. По-перше, щоб розширити поле вживання мови, щоб подолати те, про що писав свого часу Орест Субтельний, коли все українське було немодерним, а все модерне неукраїнським. Коли кажуть, що українською не можна говорити про астрофізику, нейроменеджмент, стартапи чи блокчейн, – це буде правдою, якщо ми не будемо говорити про всі ці та інші речі українською.

А по-друге, мова визначає мислення. І якщо ви будете мислити про щось українською, ви спіймаєте себе на тому, що робите це трохи інакше. У трохи іншій рамці, з іншою точкою стояння, що, як відомо, визначає точку зору. Ваше мислення почне працювати на велику українську систему. Якби це було інакше, не існувало би сакральних мов у світових релігіях. Якби це було інакше, не був би таким різним внесок німців, англійців та французів до розвитку світового Модерну.

Пояснив, як умів, вибачте, якщо не зрозуміло.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...