Мирослав Гай
Мирослав Гай
Офицер, волонтер, военный журналист

Блог | Мирослав Гай: Facebook на стороне русской диктатуры. И это проблема

Facebook на стороне русской диктатуры. И это проблема

Я был забанен в Facebook последние семь суток за "язык ненависти". Я ничего такого не написал, просто выразил свои эмоции относительно массового обстрела Украины со стороны РФ и украинские "квартирные" решения по энергонезависимости.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала

Проблема в тому, що модерація і правила соцмереж, які підходять у мирному житті, зовсім не підходять для війни та країн, що боряться проти агресії ти диктатури. Бо диктатури починають користуватися цим, аби влаштовувати цифровий харасмент, щодо тих, хто пише правду по правилам.

Бо диктатури, які убивають мільйони людей, ніколи не називають речі своїми іменами. У них Мир, то війна, а Рабство то свобода. Диктатури більше пристасовані до правил модерації у Фейсбук, ніж, наприклад, людина у якої окупаційні російські війська убили всю родину, зруйнували дім і їй немає куди докричатись.

А Українці кричать. І Фейсбук - це проблема. РФ використовує соцмережі для ведення інформаційної війни. На зараз фраза "Рф нас бомбить", то мова ненависті, а фраза "ми проводимо спецоперацію", то абсолютно легальне формулювання.

Ми, ні неправильно, демократичний Світ має запропонувати механізм створення тимчасових офісів соцмереж у країнах, які мають війну, катаклізми, демократичні революції, іноді, навіть, за рахунок бюджету воюючої країни. Бо зараз, Фейсбук, як глобальна компанія, по відношенню до українців грає на бік диктатури та продовження війни з боку РФ, просто корегуючись власними цінностями та правилами, які не відповідають конкретним реаліям та цифрам знищенних українців.

Гадаю, що Україні було б дешевше запропонувати та витрачати гроші на тимчасові офіси Фейсбук, Твітера, та ТікТок, ніж тримати усе Міністерство Цифрової Транформації. У Варшавському офісі Фейсбук, який займається зокрема Україною сидить пару людей, а по Україні відповідає Катерина Крук, яка не відповідає на запити, бо вона і не може опрацювати всі запити фізично - це не реально.

Скільки б міністерств ми не створювали, а проблеми блокування українських ломів та розповсюдження правди - невирішено. Ми маємо просити створення тимчасового офісу Фейсбук по Україні, за рахунок українського бюджету.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...