Дніпро опинилося в лідерах за кількістю ОСББ

4,2 т.
Дніпро опинилося в лідерах за кількістю ОСББ

Дніпро опинилося в лідерах за кількістю ОСББ

Дніпро займає лідируючі позиції за кількістю створених на сьогодні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Зараз їх – 956. З таким показником Дніпро посідає четверту сходинку у рейтингу серед великих міст України. Попереду – Львів (3-тє місце), Одеса (2-ге місце) та Київ (1-ше місце).

Видео дня

Відповідні дані під час прес-конференції 26 липня озвучив голова правління "Комітету виборців України" в Дніпропетровській області Станіслав Жолудєв.

Він зазначив: за моніторингом спільної участі містян у громадській та фінансовій діяльності міста, мерія Дніпра в цьому напрямку активно співпрацює з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків. Позитивно, що така гарна тенденція набирає обертів, – сказав голова правління комітету.

У міськраді по співпраці з ОСББ працює відповідний відділ, а також діє "Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках міста Дніпра" на 2016-2020 роки. В рамках Програми, у будинках ОСББ проводять ремонти на умовах співфінансування, тобто певний відсоток за роботи сплачує ОСББ, решта – коштом міського бюджету.

За словами спеціаліста відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян департаменту з питань місцевого самоврядування внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Владислава Макарця, цього року ремонтні роботи на умовах співфінансування заплановано в 224 ОСББ, які подали відповідні проекти. На сьогодні час ремонти вже виконано у 44 житлових будинках, де є ОСББ.

"Це абсолютно різні ремонтні роботи – ліфти, покрівлі, сантехсистеми, системи опалення, каналізації, водопостачання тощо. Загалом така співпраця залежить головним чином від активності голів ОСББ. Ми готові допомагати, консультувати з абсолютно різних питань діяльності ОСББ, у тому числі організаційних, юридичних, фінансових. Власне, цим і займаємося", – розповів представник мерії.

Він також наголосив: процес відбору проектів ОСББ для участі у спільному фінансуванні ремонтних робіт відбувається в абсолютно прозорий спосіб. Усі проекти реєструються на порталі "Простір самоврядування", і система автоматично їх відбирає.

Мерія Дніпра також проводить навчання для представників ОСББ, які підвищують свої навички управління багатоквартирним будинком та ефективної самоорганізації. З-поміж іншого, фахові викладачі навчають правовим основам управління та самоорганізації, налагодженню документообігу, кадровому забезпеченню, управлінню фінансами, технічній експлуатації будинку тощо.

Зі свого боку, доцент кафедри цивільного, господарського та екологічного права Університету митної справи та фінансів, депутат Дніпровської міської ради Анжеліка Пилипенко додала: у липні на базі Дніпровського університету митної справи та фінансів закінчилося навчання для 200 представників ОСББ. Це ті люди, яких делегували безпосередньо мешканці того чи іншого об’єднання. Вони не лише прослухали курс, а й по його закінченню склали іспит і отримали відповідний сертифікат.