Чи треба Україні другий День незалежності

Чи треба Україні другий День незалежності

У Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується перенести дату святкування Дня Незалежності на дату проголошення IV Універсалу УНР – 22 січня, а 24 серпня залишити вихідним днем, перейменувавши на День відновлення Незалежності України. – Ред.

Я думаю, що це непогано з урахуванням того, що у більшості країн Центрально-Східної Європи, які спочатку втратили суверенітет, а потім його відновили наприкінці XX століття, щонайменше два дні незалежності. А в Литві аж цілих три – там є День держави, пов’язаний із появою державності у XIII столітті.

Тому якщо в Україні буде два Дні незалежності – нічого страшного не станеться, це по-перше. А по-друге, буде навіть краще, оскільки підкреслюватиметься тяглість України сучасної від України 1918-го року.

Холодильники наші від того, звісно, не зробляться повнішими, але такі законодавчі зміни – дуже важлива справа. Цим мала би припинитися вся ця істерія навколо того, що нібито Україну створив Сталін своїм рішенням, і тому подібні речі. Тому я вважаю, що такий параметр, як бойовий дух українського народу, безумовно підніметься.

Згідно з результатами опитування на OBOZREVATEL (проголосували майже 14 тис. осіб) 86% респондентів проти перенесення "дня народження" України. – Ред.

По-перше, я би не вірив опитуванням на сайті, навіть якщо в них бере участь велика кількість людей, тому що вони нерелевантні. Навіть якщо там немає проплачених кремлівських ботів. Крім того, я боюся, що більшість користувачів просто не зрозуміла правильно сенс нововведень – що йдеться не про механічне перенесення свята, а про встановлення другого Дня незалежності.

А по-друге, у нас народ думає так - "а зачемчто-то менять, давайте не будем рушить, это же тоже наша история!”. Ця проблема ще не вирішена до кінця, і якраз з цим і слід боротися.

Якщо так підійти, то навіщо закони про декомунізацію ухвалювали? Хай би залишалось все, як є. Це якраз той варіант, коли треба проводити велику роз’яснювальну роботу, що таке є українська історія і звідки вона взялася.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

УкраинаИстория Украины