newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Блог | "ДНР". Малюнки ненависті

малюнки, будинок культури, Чистяково, \'ДНР\'

На лінії розмежування між окупованими Росією територіями Донбасу та вільною Україною замість бажаного миру тривають обстріли – щодня гинуть та отримують поранення військові та мирні люди, пише Мирослава Тямущий для Радіо Свобода.

Ніким не оголошена війна триває не тільки на фронті. Свято Перемоги – 9 травня –завжди святкували та продовжують святкувати в Україні. Ні в кого нема сумнів у тому, що українці внесли величезний вклад у перемогу над німецькими загарбниками та фашистами. Проте пропаганда РФ та "республік окупованих територій" не полишає спроб позбавити українців та Україну права бути народом і державою переможцем.

У Палаці культури імені Маяковського окупованого РФ Чистякова (Торезу) в фойє відкрили виставку політичного плакату. На аркушах ватману школярів випускних класів шкіл міста під "дбайливим керівництвом" вчителів і керівника Торезького відділення організації "Донецька республіка" змусили намалювати неприйнятні для більшості громадян України малюнки та карикатури. Вочевидь, деякі з них були узяті з соціальних мереж із інтернету, з різних пропагандистських сайтів Російської Федерації.

Видео дня

На превеликий жаль, намальоване на плакатах та малюнках не сприяє поверненню окупованого Донбасу в Україну та розпалює ворожнечу і конфронтацію між людьми.

На одному з малюнків хлопчик, зображений в кольорах прапора "ДНР" мітлою прибирає з небосхилу фашистські свастики на тлі жовто-блакитного прапора України. Асоціативний ряд натякає на пропагандистський штамп ЗМІ РФ про те, що до влади в Києві прийшли "фашисти".

"ДНР". Малюнки ненависті

На іншому малюнку соняшникове поле з прапорами України, а в ньому військовий у балаклаві з фашистською свастикою та червоно-чорними прапорами з написом "Правий сектор". Міфічний "Правий сектор", якого тут ніхто ніколи не бачив, повинен лякати глядача та викликати лють. Проте замість цього такий малюнок у багатьох викликає огиду, а фігуру в камуфляжі та балаклаві мешканці окупованого Донбасу бачили не раз із прапором РФ на шевроні.

"ДНР". Малюнки ненависті

Наступний "шедевр ненависті" – шарж на президента України Петра Порошенко, якого б’ють в обличчя два кулаки з двох сторін із символікою прапорів "ЛНР" та "ДНР" на обшлагах рукавів. Малюнок запозичили з часів Другої світової війни, тільки вусики під носом прибрали.

Ні в кого не викликає сумніву, мета цієї виставки політичного плакату – відірвати окуповані РФ території Донбасу, зробити неможливим повернення Чистякова в Україну. На одному з плакатів на колоні фойє Палацу культури, розділеному навпіл, написали: "Правильному выбору народа Республики – "да, да, да", чуждому режиму – "нет, нет, нет!"

На боці з синьо-жовтими українськими прапорами величезний червоний хрест, який закреслює все, що пов’язане з Україною. З протилежного боку на плакаті написано:"Я выбираю Россию".

Спроби змусити мешканців окупованого Чистякова забути Україну залишаються марними. У проїжджаючих автомобілях майже нема прапорців "ДНР", РФ, "георгіївських стрічок", як це було колись задля поблажливості інспекторів окупаційної "ДАІ". Школярі в школах залишаються байдужими до спроб вчителів нав’язати ненависть до України – вони нічого не бажають слухати. Тому вчителі на класних годинах примушують писати конспекти – від чого усе, що пов’язане з "республіками" та РФ, викликає відразу та внутрішній супротив у дітей.

Викликає великий сумнів те, що всі ті плакати, малювали саме школярі. Мабуть, як і в дитсадочках вихователі, самі вчителі задля збереження робочого місця та платні допомогли ворогу сіяти ворожнечу між людьми окупованого Донбасу та вільної території України.

На вході в Палац культури імені Маяковського висить плакат із оголошенням концерту танцювального колективу з Абхазії, яку теж колись Росія відірвала від Грузії та покинула, як непотрібний мотлох. Покинула та не відпускає – вже більше двадцяти років. Невже, така гірка доля спіткає і окуповані території Донбасу?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...