УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Виталий Портников
Виталий Портников
Журналист, публицист

Блог | Зачем Путин говорит о "переговорах" с Украиной?

Зачем Путин говорит о 'переговорах' с Украиной?

Сразу после того, как информагентство Reuters распространило информацию о том, что руководитель России якобы готов к мирным переговорам с Украиной, со ссылкой на четыре источника в окружении Путина – о возможности таких переговоров, однако несколько в другой тональности, заговорили и сам Владимир Путин, и его пресс-секретарь Дмитрий Песков. Так что мы имеем дело со спланированной информационной спецоперацией, цели которой следует понять, пишет Виталий Портников для Радио Свобода.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

Відразу скажу, що я не вірю у жодні джерела в оточенні Володимира Путіна. Тобто я впевнений, що кореспонденти солідної агенції кажуть правду і з ними дійсно спілкувалися високопоставлені російські чиновники, можливо навіть члени Ради безпеки РФ. Проте чиновники у Кремлі – це зовсім не чиновники у Білому домі чи Єлисейському палаці. Ніхто з них не буде говорити з іноземним кореспондентом аж до того моменту, доки не отримає вказівку згори. Й задачею співрозмовників журналістів Reuters було підготувати тло для візиту Путіна до Мінська та його висловлювань про перемови.

Ці висловлювання не залишають жодних сумнівів, що Путін, як і Пєсков, розуміють під переговорами капітуляцію України. Навіть якщо вважати, що очільник Росії припускає можливість закінчення війни – тобто "спецоперації", це закінчення має одночасно створити умови для проведення нової "спецоперації" тоді, коли у Росії будуть до цього готові. Так що Пєсков недаремно говорить – знову – про перемови щодо досягнення цілей "спецоперації". А ці цілі, як відомо, включають не тільки визнання Україною російського статусу окупованих територій, але й демілітаризацію України.

Що дійсно зʼявилося у висловлюваннях Путіна нового – так це намагання поставити під питання легітимність влади України, з якою він нібито збирається вести переговори. Це також очікувано, у мене не було жодного сумніву в тому, що після 20 травня російська пропаганда буде постійно теревенити про нелегітимність президента Володимира Зеленського. Проте я не очікував, що головним пропагандистом стане сам Путін.

Путін генерує хаос

Російський керівник тепер говорить про те, що Саміт миру у Швейцарії збирається виключно для того, щоб підтвердити легітимність українського президента. Очевидно, що це останнє, про що думав Зеленський, коли звертався до президентки Швейцарської конфедерації Віоли Амхерд із пропозицією провести таку конференцію. Проте Путін ніби переконує лідерів країн Глобального Півдня: не треба вам туди їхати, вас просто хочуть використати як статистів для підтвердження чужої легітимності. І цей сигнал насправді демонструє, що головне, заради чого Путін взагалі заговорив про перемови – це спроба поставити під сумнів не тільки легітимність українського президента, але й сенс проведення форуму в Швейцарії.

І ніде правди діти, російський керівник старається. І не він один. Якраз тоді, коли Путін збирався до Мінська, міністр закордонних справ КНР Ван Ї переконував головного радника президента Бразилії Селсу Аморіма у перспективності китайських пропозицій щодо закінчення "конфлікту" в Україні.

Й, треба сказати, переконав – тепер у китайських пропозицій щодо фактичного "замороження" конфлікту, із якими погодився Путін під час свого візиту до Пекіну, є ще й бразильська підтримка, є спільний план Китаю і Бразилії, є ще одна альтернатива українському баченню.

Отже, Путін генерує не мирні пропозиції, він генерує хаос, який має допомогти йому продовжувати війну.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...