Шкляр: чого всі вчепилися у Павличка та Драча?

Шкляр: чого всі вчепилися у Павличка та Драча?

Відповідаючи на питання «Обозревателя», чи сподобався йому панегірик Дмитра Павличка, складений на честь Юлії Тимошенко, письменник Василь Шкляр відповів так: «То право автора, в яких цілях використовувати йому свій талант. Дмитрові Павличку, окрім усього, вдається і громадянська лірика. Навіть за радянських часів багато його віршів, зокрема таких, як «У кабінеті Леніна», дивували своєю сміливістю і з’явою у друці. Чимало його віршів, особливо з інтимної лірики, я можу продекламувати напам’ять».

Шкляр також додав: «Ви знаєте, немало видатних поетів писали вірші про Леніна, зокрема і нобелівські лауреати, скажімо, чилієць Неруда чи полька Шимборська… Я вже не кажу про геніальних поетів радянської доби – від Чаренца і Єсеніна до Плужника й Тичини. А ми вчепилися у Павличка й Драча і клюємо на кожному кроці».

Василь Шкляр, автор нашумілого минулоріч роману «Залишинець. Чорний ворон» зазначив в інтерв’ю «Обозревателю», що він зовсім не вважає, що в даний момент українську інтелігенцію використовують у політичних цілях. Сам Шкляр є підписантом одного з листів, складених на підтримку Юлії Тимошенко. Він також брав участь 27 листопада в акції під стінами Лук’янівсього СІЗО, коли симпатики ЮВТ вітали лідерку БЮТ з днем народження. Тоді Шкляр презентував ув’язненій Тимошенко картину.

«Коли я був у США, цю картину попросив мене передати Юлі великий український художник Рем Багаутдин. Рем створив портрет Юлії Тимошенко в образі Жанни Д’Арк і вирішив подарувати цю роботу опальній лідерці опозиції. На мітингу біля СІЗО в день народження Тимошенко я виконав доручення Рема. Щоправда, вручив картину не Юлії Володимирівні, а її доньці Євгенії. Від Юлі я отримав листа», – розповів нам Шкляр.Більше дізнайтесь з інтерв’ю письменника на сайті.