УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Про "пряму демократію" в Україні, або Як визначати тарифи та податки на всеукраїнських референдумах?!

Про 'пряму демократію' в Україні, або Як визначати тарифи та податки на всеукраїнських референдумах?!

Вчора мусив політкоректно пояснювати своїм студентам ідеї "прямої демократії" та "референдумів про податки і тарифи", які Саакашвілі озвучив у Чернівцях.

Видео дня

Нагадав, що у відповідності до статті 74 Конституції України "Референдум не допускається щодо законопроектів з питань податків, бюджету та амністії". Це загальне правило для абсолютної більшості демократичних країн.

Звичайно, на місцевому референдумі і дешевше, і коректніше запитати мешканців громади і стосовно бюджетних пріоритетів і стосовно витрат бюджету. Проте, за часів Януковича було "ліквідовано" законодавство щодо механізму проведення місцевих бюджетів.

Стосовно всеукраїнських референдумів, то в Україні діє відповідний закон, але в так званій "версії Януковича" і до того ж, він вже кілька років розглядається в КС на предмет відповідності Основному Закону.

Читайте: Закон про освіту таки наробив шуму в Румунії

Отож, для реалізації ідеї "НАРОДНОГО" визначення тарифів чи податків на всеукраїнських референдумах необхідно не лише внести зміни до закону, а й ЗМІНИТИ 74 статтю Конституції.

А для цього (так, для інформації) необхідно два голосування в 226 і 300 голосів, а потім ЗАТВЕРДЖЕННЯ НА РЕФЕРЕНДУМІ. Оскільки, стаття 156 вимагає для розділів "Загальні засади" та "Вибори. Референдум" саме таку складну процедуру конституційних змін!

Отож, прохання до колег Саакашвілі: проконсультуйте його у питаннях конституційного права України, бо перед студентами "якось невдобно"…

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...