newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Президент грає на публіку щодо примусового об'єднання громад - лідер Аграрної партії - Віталій Скоцик

24,9 т.
Президент грає на публіку щодо примусового об'єднання громад  -  лідер Аграрної партії - Віталій Скоцик

На думку політика, застосування будь-яких адміністративно-примусових методів "згори" у сучасних умовах – протизаконно, оскільки прямо суперечить Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад".

Видео дня
Президент грає на публіку щодо примусового об'єднання громад  -  лідер Аграрної партії - Віталій Скоцик

Коментар голови Аграрної партії Віталія Скоцика, опублікований на офіційному сайті політсили, стосується заяви Петра Порошенка, яку він зробив на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку у Вінниці.

"Гальмування процесів децентралізації у країні вже стає помітним навіть для неозброєного ока. І тут є чимала "заслуга" керівництва держави. Лише нашим очільникам вдається декларувати прихильність до децентралізації і водночас просувати повзучу централізацію – бюджетно-фінансову, медичну, управлінську тощо", – зазначив Віталій Скоцик.

Політик звернув особливу увагу на слова Петра Порошенка: "Рано чи пізно тим, хто не зможе об'єднатися знизу, доведеться допомогти об'єднатися згори". Віталій Скоцик наголосив, що в Законі України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" прямо вказано, що їх об’єднання здійснюється на основі принципів добровільності, прозорості та відкритості. І будь-яких часових обмежень у документі немає.

Політик наголошує, що процеси децентралізації обов’язково мають відбуватися в межах закону.

Читайте: Аграрная партия идет на выборы - Скоцик

Про свідоме гальмування процесу децентралізації свідчить і кількість територіальних громад, що візьмуть участь у виборах 29 квітня. Арифметика проста. Наразі в Україні зареєстровано 728 ОТГ, а от найближчі вибори відбудуться лише у 40. І це, незважаючи на те, що за словами деяких експертів до виборчого процесу реально готовими були 200 громад. Щодо попередніх виборів, то 29 жовтня вони відбулись у 201 об’єднаних територіальних громадах, а у грудні лише у 51 ОТГ. Тобто за більш як півроку вибори й досі не відбулись у 65 % громад.

Нагадаємо, що Аграрна партія заявила про свою участь у виборах до ОТГ у 17-ти областях України, які відбудуться вже 29 квітня.