newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

НУ-НС: Земельна реформа має насамперед відповідати інтересам селян

855
НУ-НС: Земельна реформа має насамперед відповідати інтересам селян

Реформування в земельній сфері має насамперед відповідати інтересам селян. Про це заявив народний депутат від «Нашої України» Віктор Матчук, коментуючи відповідні законодавчі ініціативи влади та опозиційних сил у парламенті.

На думку депутата, держава зобов’язана створити запобіжники для уникнення спекуляцій на ринку землі, в наслідок яких селяни можуть втратити свої землі. «Ми категорично проти того, щоб на земельному ринку повторилася ситуація з ваучерною приватизацію в промисловості, в результаті якої більшість промислових об'єктів опинились у власності вузького кола осіб!», - підкреслив він.

Матчук нагадав, що сьогодні деякі опозиційні сили виступають за продовження до 2015 року мораторію на продаж сільськогосподарських земель, запровадженого ще в 2001 році. Однак цей мораторій завдає великих збитків для держави та окремих громадян. «Нашоукраїнець» звернув увагу на те, що юридично продажу землі не існує, але фактично земля давно вже продається через тіньові корупційні схеми.

Видео дня

Депутат звернув увагу на те, що багато селян продали свої паї за мізерні кошти, бо поки діє мораторій – немає справедливої ринкової вартості землі. За окремими оцінками, завдяки суміжним корпоративним правам, четверта частина сільськогосподарської землі України (близько 10 млн. га) належать агрохолдингам з іноземним капіталом.

«Зараз і селяни, і потенційні інвестори чекають, коли ринок землі буле розблоковано. Тому замість чергового продовження мораторію, який обмежує право власності мільйонів українців на землю, треба розробляти та ухвалювати законодавчі акти, які допоможуть громадянам реалізувати свої права», - наголосив Матчук.

На його переконання, перед запровадженням ринку землі, Верховна Рада має прийняти ряд законодавчих актів, які дозволять створити прозорі механізми продажу землі, ввести необхідні обмеження, забезпечити адекватну та справедливу процедуру оцінки якості та цінності землі.

«Наша Україна» виступає за заборону продажу сільськогосподарських земель іноземним громадянам та компаніям з часткою іноземного капіталу. Потрібно встановити чіткі обмеження розміру приватного землеволодіння та гарантувати збереження цільового призначення землі», - підкреслив народний депутат.

В той же час, Матчук вважає неприпустимими дії влади, що знижують привабливість сільськогосподарського виробництва, в умовах проведення земельної реформи. Він переконаний, що якщо держава створить умови, коли займатись сільським господарством стане невигідно – ціни на землю будуть штучно занижені.

«Якщо запровадження ринку земель буде реалізовано відповідно до інтересів селян та національної економіки, це дозволить суттєво підвищити конкурентоздатність українського агропромислового комплексу, покращити ситуацію на продовольчому ринку та зробить українських селян заможними людьми. «Наша Україна», зі свого боку, постійно контролюватиме дії влади у проведенні земельної реформи», - наголосив Матчук.