newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Нема Януковича, взялися за Лавриновича: Іван Драч про "ганебний арешт"

17,5 т.
Нема Януковича, взялися за Лавриновича: Іван Драч про 'ганебний арешт'

Екс-міністр юстиції Олександр Лавринович арештован, бо всі, хто насправді був близьким до Віктора Януковича, зникли з України, але когось треба було зробити крайнім.

Видео дня

Про особистість Лавриновича, його роль у Незалежності, справу з узурпацією влади в інтерв`ю "Українським новинам" розповів видатний діяч Іван Драч.

- Менш ніж за півтора роки буде відзначатися 30-річчя утворення народного руху України. Ви були першим головою цієї організації. Як ви можете оцінити сьогоднішню ситуацію в цій партії?

- Спочатку це не була партія. Вона засновувалась як громадсько-політична структура. Спершу я був головою два терміни. Потім співголовами крім мене були В‘ячеслав Чорновіл і Михайло Горинь. Потім Рух почав дробитися, з‘явилася "Республіканська партія", "Демократична партія". Так і стався розкол. І сьогодні, наскільки я знаю, ця партія вже належить якомусь олігарху. Але я вже за цим не слідкую.

- Вже на другому з‘їзді Руху одним з в аших заступників було обрано Олександра Лавриновича, якого назива ють "одним з виборювачів Незалежної України". Сьогодні цього політика Генеральна прокуратура звинувачує у захопленні влади за допомогою незаконного повернення Конституції 1996 року. Що ви можете сказати з цього приводу?

- Олександр Лавринович завжди був активною людиною, він мені завжди подобався. Відзначався організованістю, чіткістю, умів писати. В Русі він був одним з бойових, активних заступників. Звичайно Олександр Лавринович належить до тих, хто виборював Незалежність України.

Хотів би додати, що коли Лавринович був одним з моїх заступників у Русі, він відав закордонними контактами, з українською діаспорою. Тоді була така структура як "Конгрес допомоги Україні", що діяла в США і Канаді. Його очолював поважний Богдан Бурачинський. Він був на постійному зв‘язку з Лавриновичем і дуже високо оцінював його внесок у співпрацю зі світовим українством.

- Я к в и можете оцінити сам факт арешту пана Лавриновича у цій справ і ? В чому він " представляє соціальну небезпеку " ?

-З цього приводу треба звертатися до Конституційного суду. Яким чином міг Лавринович, ким би він на той час не був — чи міністром юстиції, чи членом Вищої ради юстиції, — він би цього не міг би зробити? Бо існує структура вища, яка передала владу Януковичу. А зараз на Лавриновича насіли: він близько, а Янукович — далеко. Лавринович не почуває себе винним, нікуди не тікає. Ото вони за нього і вчепилися.

Я думаю, що їм просто треба когось реально шукати. А немає Януковича, так вони і взялися за Лавриновича.

- Зрештою, кому може бути вігідний арешт Олександра Лавриновича?

- Звичайно це вігидно сучасній владі, бо вона мусить демонструвати якісь кроки. А ті, хто був ближчими до Януковича, то хай би ними займалися, але цього нема. Повтікали. Адже вони мають захисні структури. А Лавринович цього не має. У нього відсутній депутатський імунітет. Він себе почуває вільно і незалежно. І саме тому він і не вигідний владі.

Я переконаний, що Олександру Лавриновичу потрібно надати надійний захист, бо це ганьба, коли таких людей арештовують!

- Яке ваше ставлення до сьогоднішніх законодавчих новацій? Перш за все, хотілося почути ваше ставлення до нового закону "Про освіту". Цей документ викликав серйозні застереження за кордоном.

- Я вважаю, що в основі своїй він — правильний. Через те, що, ну про росіян не будемо говорити, а спитати тих же поляків чи румунів, в яких умовах у них існують польська або ж румунська мова чи культура? Там постійно йде виховання через рідні мови. То коли Україна хоче добитися, щоб, врешті-решт, це все відбувалося через українські структури, то чому до неї мають претензії?

Звісно, раніше в нашій державі ті ж угорці чи румуни почували себе вільніше. А зараз це ускладниться. Обов‘язковість української мови, це все одно, що обов‘язковість української держави для українців.