УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Банковая хочет мести: СН узурпирует власть в Киеве

Банковая хочет мести: СН узурпирует власть в Киеве

Банковая продолжает свои попытки переломить местное самоуправление через колено и фактически узурпировать власть в Киеве! Как известно, вопрос местного самоуправления в Киеве сейчас стоит очень остро. Хочу внести ясность и объяснить свою позицию.

Далее текст на языке оригинала

Столиця є унікальним містом з точки зору того, що тут діє і президентська вертикаль влади, і вертикаль влади місцевого самоврядування. Аби ця вертикаль була зважена, раніше створили певні баланси. Вони полягали у взаємності центральної та місцевої влади.

При цьому необхідно враховувати та розуміти, що місцеве самоврядування має значно більше повноважень з точки зору управління містом і це гарантовано Конституцією і це є практикою демократичного світу.

До прикладу, враховуючи норми Конституції, діючі редакції законів про столицю та про місцеве самоврядування, аби не було конституційного конфлікту місцевого самоврядування у районах, право ініціювати звільнення/призначення голів районних адміністрацій має належати міському голові, який, відповідно до рішення Конституційного суду, є автоматично головою КМДА. Так ми дотримуємось балансу та демонструємо консолідацію і децентралізацію на місцевому рівні.

Водночас що ми спостерігаємо наразі в діях центральної влади? Політичну помсту, від якої страждає система управління столиці, тому що порушується баланс взаємодії центральної та місцевої влади. Ці порушення були викликані, зокрема, ухваленням звернення Київради щодо репресій проти місцевого самоврядування та лідера "Європейської солідарності".

Після ухвалення міськрадою цього рішення, припускаю, в Офісі Президента була приблизно така нарада. "Вони ухвалили таке звернення, тож давайте тепер напакостимо Кличку, щоб йому було важче управляти містом та виключимо його з процесів управління районами". І жителям Банкової все-одно, що внаслідок їх дій постраждає не Кличко, а громада столиці, адже у разі втілення їх ініціатив буде сильно погіршено ефективність управління містом.

Що вже встигла зробити Банкова в цьому ключі:

  1. Кабінет міністрів вніс зміни до порядку призначення та звільнення голів райдержадміністрацій Києва, фактично усунувши від процесу мера столиці, як людину, яка має подавати керівників районів.

  2. Уряд в особі прем’єр-міністра погодив звільнення трьох голів районних адміністрацій в Києві. Надзвичайно мені цікаво — якщо їх поставити перед Шмигалем, чи зможе він зрозуміти, де з них хто, та чи запитував він звіт про їх ефективність у прямого керівника, голови КМДА? Навряд, тож очевидно, що це рішення було продиктовано рішенням з Банкової, яка хоче помсти.

  3. Президент підписав звільнення трьох керівників районних адміністрацій. Ці дії ведуть до прямої узурпації влади, тому що центральна влада перебирає на себе повноваження місцевої громади. Узурпація за своїм визначенням — це захоплення влади без законного права.

Які логічні дії місцевої влади в цих умовах, коли необхідно зупиняти спроби узурпації влади Банковою?

  • Перегляд повноважень, делегованих міською владою, районним адміністраціям.

  • Створення виконавчих підрозділів районів у виконавчому органі КМР - КМДА.

  • Створення районних рад.

Що ми бачимо у відповідь на це? Бажання зупинили КМР у праві на створення місцевого самоврядування на рівні районів.

Закликаю представників Слуги Народу — припиніть спроби узурпувати владу! Ви не зламаєте місцеве самоврядування!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...