Американский суд уличил Тимошенко в коррупции. Документы

4,7 т.
Американский суд уличил Тимошенко в коррупции. Документы

24 травня суд США по округу Орегон виніс перше рішення на користь українського державного підприємства «Укрвакцина» і проти відповідача - корпорації OldenGroup, LLC. Корпорація OldenGroup, LLCспільно з українською компанією «Інтерфарм» виступали посередниками в закупівлі вакцини «Таміфлю» за кошти українського державного бюджету, здійсненої урядом Тимошенко.

Позов до суду США по округу Орегон було подано українським державним підприємством «Укрвакцина» за результатами аудиту діяльності колишнього кабміну Тимошенко, здійсненого на замовлення уряду України відомою американською юридичною компанією «Траут Качеріс».

Метою аудиту, проведення якого почалося у травні 2010 року, було визначено виявлення неправильних витрат коштів державного бюджету України та їх використання не за призначенням.

У жовтні 2010 року були оприлюднені перші результати проведеного аудиту. У звіті аудиторів зазначалося, що Кабмін Тимошенко використовував «класичні міжнародні механізми з відмивання грошей». У ньому перераховуються нецільове використання бюджетних коштів, завищення цін при державних закупівлях, в тому числі і вакцини «Таміфлю» та інші порушення з 2008 до початку 2010 року. У документі також вказується, що використання офшорних компаній і підроблених контрактів призвело до «розтрати і нецільового використання державних коштів і збагачення групи осіб».

Позов до суду США передбачав задоволення позовних вимог у розмірі понад 19 млн. доларів США в якості грошового еквівалента збитків, завданих Україні від діяльності OldenGroupі ТОВ «Інтерфарм», яких уряд Тимошенко використовував як посередників при закупівлях вакцини «Таміфлю».

Таким чином, американський суд фактично виніс вердикт про наявність складу злочину у вигляді корупційних дій при закупівлі вакцини «Таміфлю» урядом Тимошенко.

Наслідком рішення американської Феміди має стати повернення більш ніж 19 мільйонів доларів США до державного бюджету України. Цікаво, що ця сума приблизно в 8 разів перевищує витрати на проведення аудиту діяльності уряду Тимошенко.

Дане судове рішення винесено тільки по одному з численних епізодів діяльності уряду Тимошенко, виявлених аудитом і оформлених у вигляді судових позовів. Інші епізоди і позови по ним ще чекають свого розгляду.

Як відомо, згідно зі звітом міжнародних аудиторів, загальні втрати державного бюджету України від діяльності уряду Тимошенко обраховуються десятками мільярдів доларів США.

Документи:

Юлия Тимошенко