У Черкасах прагнуть мирно вирішити конфлікт на Сході, підтримують Порошенка та довіряють чинному меру Одаричу

10,6 т.
У Черкасах прагнуть мирно вирішити конфлікт на Сході, підтримують Порошенка та довіряють чинному меру Одаричу

"Українське демократичне коло" на замовлення Інституту політики провело дослідження електоральних симпатій жителів Черкас. Опитування відбулося за участю 400 респондентів на початку грудня. Соціологів насамперед цікавили відповіді на такі запитання: який шлях урегулювання конфлікту на Сході є найкращим? кому з політиків державного та місцевого рівня найбільше довіряють у Черкасах?

Більшість черкасців (56,5 %) підтримує ідею розв'язання ситуації на Сході мирним шляхом. 33,5 % опитаних надають перевагу військовому втручанню в події на Сході. Не змогли визначитися 10 % респондентів.

Найбільше жителі Черкас довіряють нинішньому Президенту України Петрові Порошенку та прем’єр-міністру Арсенію Яценюку (показник довіри — понад 60 %). На третьому місці в цьому рейтингу — Олександр Турчинов. Якби вибори Президента відбулися найближчим часом, Петро Порошенко здобув би в Черкасах 42 % голосів, а Арсеній Яценюк — 7,3 %.

У рейтингу народної довіри симпатії громадськості щодо місцевих політиків розподілилися таким чином: міському голові Черкас Сергію Одаричу довіряє 44 % респондентів, голові Черкаської обласної адміністрації Юрію Ткаченку — 18,3 %, голові Черкаської обласної ради Валентині Коваленко — 18,1 %, секретареві міської ради Олександрові Радуцькому — 16 %.

У цілому черкасці схвалюють діяльність черкаської міської влади на чолі з Сергієм Одаричем. Підтримує дії мера 42,8 % містян, не свалює його політику 33,8 %, не визначилися з відповіддю 23,4 % жителів. За даними соціологів, якби вибори міського голови мали відбутися цими вихідними, переміг би Сергій Одарич із результатом 34,8 %. За Олександра Радуцького готові проголосувати 4,8 % містян, за Анатолія Бондаренка — 4,5 %, а за Миколу Булатецького — 3 % виборців.