УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Анти-Вакарчук: Павлычко озвучил альтернативное обращение к Президенту

Анти-Вакарчук: Павлычко озвучил альтернативное обращение к Президенту

Известный украинский поэт, литературный критик, общественный деятель Дмитро Павлычко считает главным текущим заданием украинской власти проведение всеукраинского референдума за вступление в НАТО, а также противодействие засилью русского языка в Украине. Такое мнение он озвучил в комментарии "Обозревателю".

Поэт, награжденный орденом Свободы 23 января, отказался комментировать обращение Святослава Вакарчука к Президенту Украины Петру Порошенко. "Я присутствовал при этом, но я не хотел бы говорить на эту тему. Я не хочу это комментировать", - сказал он. Он лишь добавил, что такая продолжительная речь не была предусмотрена программой.

В то же время Павлычко рассказал, каким было бы его обращение к главе государства.

По его словам, первоочередной задачей власти сегодня является проведение всеукраинского референдума о вступлении в НАТО. Как пояснил поэт, это нужно не столько для самого Альянса, "двери которого для нас всегда открыты". "Мы там обязательно будем. Не в этом дело. Важно, чтобы сегодня и запад, и восток, и Европа, и Россия знали, что украинский народ высказался по этому поводу. Нужно проголосовать на референдуме, и эту волю украинского народа должна увидеть Москва и Путин, ведь они думают, что мы стремимся не туда", - подчеркнул Павлычко.

В этом контексте он добавил: украинская власть не должна опасаться, что, "если Украину берут в НАТО, Россия начинает атомную войну". "Украина не стремится быть врагом России на все времена, но сейчас у нас нет другого выхода", - сказал он.

Поэт также обратил внимание на "доминирование русского языка" в украинских СМИ. "Сегодня в Киеве невозможно достать украинскую газету, на нашем телевидении, в нашей прессе доминирует русский язык". "Если мы не остановим это, мы не будем существовать как народ", - подчеркнул он.

Как писал "Обозреватель", 23 января Президент Порошенко наградил орденом Свободы поэта Дмитрия Павлычко и музыканта Святослава Вакарчука.

Полную версию комментария Дмытра Павлычко слушайте здесь:

Приводим текст комментария поэта на языке оригинала:

"Що я хотів би сказати владі? Одержуючи орден, я сказав найважливіше – те, що повинен був сказати. Я сказав, що Президент Порошенко – унікальний, бо він прийшов до влади у найтяжчі часи розбудови української держави. Я також сказав, що я підтримую його виступ, виголошений ним 22 січня, в якому він чітко сказав, що тільки в ситуації, коли російські війська будуть виведені з України, і українсько-російський кордон буде у наших руках, тоді ми можемо приступати до виконання умов, які можуть випливати з Мінських домовленостей. Поки ворожа сторона не виконала нічого, ми не можемо іти назустріч їхнім теперішнім вимогам.

Я думаю, що Петро Олексійович визначний політик, він чудово все знає і розуміє, як ми повинні поводитися у цій ситуації.

Я не сказав йому, але кілька днів перед тим я виступав по "5 каналу". В ситуації, в якій сьогодні опинилася Україна, нам належить негайно подати заяву про вступ України до НАТО і провести цього року референдум. Я переконаний, що український народ підтримає це рішення. Всіляки інформаційні інститути відповідають на це питання і кажуть, що сьогодні приблизно 75% українського населення проголосують за вступ України до НАТО.

Мені кажуть: але ж нас не приймуть. Але справа не в тому, приймуть чи не приймуть. Бо двері до НАТО для нас є відкриті. Ми обов’язково коли-небудь там будемо. Не в тому справа. Важливо, щоби сьогодні і Захід, і Схід, і Європа, і Росія знали, що український народ висловився. Треба проголосувати на референдумі, і цю волю українського народу повинна побачити Москва і Путін, адже вони думають, що ми прагнемо не туди.

Вони ніяк не можуть зрозуміти, що Україна не відтепер, я з київських княжих часів, усе тисячоліття свого життя ми були європейським народом. Всі наші гетьмани, князі, вся наша культура, вся наша література – все є європейського класу. Ми ніколи не були державою, яка орієнтувалася на схід. Наші так звані брати ніяк не можуть збагнути, що їм так само немає виходу – вони повинні йти в Європу, якщо вони хочуть жити в цьому світі, бо увесь світ сьогодні співчуває європейській Україні. Ми показали на нашому останньому Майдані, хто ми такі і куди ми хочемо.

Мені здається, що нам потрібно проголосувати. Вони говорять: це не на часі. Можливо, не на часі, тому що хтось комусь пообіцяв: якщо ви Україну берете в НАТО, то ми починаємо атомну війну. Але треба розуміти, що світ розвивається. Україна не прагне бути ворогом Росії на всі часи, але тепер у нас немає іншого виходу. Ми мусимо покласти край цій війні, а Росія зупинить свої танки і свою зброю, коли ми станемо навіть не дійсно членами НАТО, але коли народ наш скаже, що ми хочемо бути в НАТО.

Я говорив це на багатьох зустрічах. Я думаю, що Петро Порошенко знає, розуміє і так само думає – не можна ж думати інакше. Але є різні політичні обставини, які можуть всіляким чином нахиляти його в ту чи іншу сторону.

Сьогодні в Києві неможливо дістати української газети, у Києві на нашому телебаченні, в нашій пресі – усюди домінує російська мова, і ми не переслідуємо її. Але ми чудово розуміємо: якщо ми не зупинимо це, то ми не будемо існувати як народ.

Я переконаний, що Верховна Рада думає так само. Так думають багато, так думають мільйони. Тому що ми вже перебули 70 років сталінського режиму і століття до того. Перша війна проти Росії, проти Івана Грозного, була очолювана 500 років тому Костянтином Острожським, коли на Волині була розбита російська кавалерія".