Судді розповіли про методи роботи Колесніченка у ВРЮ

1,2 т.
Судді розповіли про методи роботи Колесніченка у ВРЮ

Погрози неприємностями, лобіювання призначень своїх креатур, маніпуляції з фактами при прийнятті рішень у Вищій раді юстиції - про такі методи роботи Голови ВРЮ Володимира Колесніченка розповіли діючі судді.

Історія відносин Володимира Колесніченка з Геннадієм Кухтіним, який в даний момент "здійснює повноваження" керівника Індустріального районного суду Дніпропетровська, почалася в 2010 році, коли в його суд був переведений суддя, що негативно характеризувався з професійного боку, пишет "Закон і Бізнес".

"Знаючи, що мені готується така людина, я в обласну кваліфкомісію направив листи про те, що прошу не розглядати дану кандидатуру, оскільки вона вкрай негативно характеризується. У мене всі ці листи збереглися, - розповів Кухтін. - Суддя все одно пройшов. І коли він почав працювати, ми отримали масу скарг на нього. Я, як голова суду, поставив питання: або він виконує закон, або будемо готувати документи, щоб його притягли до дисциплінарної відповідальності".

І з тих пір, як стверджує Кухтін, "почалися дзвінки від Володимира Колесниченка, що не можна такого-то чіпати, карати".

Суддя все ж таки залишив суд. Однак і тут пан Колесніченко доклав руку: він в різкій формі зажадав написати характеристику своєму протеже.

"Я сказав, що напишу характеристику, яку він заслуговує, але з такою характеристикою його нікуди не візьмуть. Колесніченко набрав мого заступника в той момент, коли я був у відпустці, і в грубій формі, попередив, що, якщо не напишете характеристику, то я вам влаштую щось недобре. Заступник написав, але написав посередню. Але, каже, Колесниченко розмовляв жорстко", - розповів Кухтін.

Непослух завершився для Геннадія Кухтіна тим, що 5 вересня 2012 року на засіданні ВРЮ було відхилено подання Ради суддів загальних судів щодо його перепризначення головою Індустріального районного суду Дніпропетровська.

Сам суддя вважає, що підстав на те у ВРЮ не було.

"Це було одноосібне рішення Голови ВРЮ Володимира Колесниченка, - пояснив Кухтін. - Коли в мене підходив термін призначення, він мені чітко сказав у телефонному режимі, що я не пройду. Ще до розгляду питання вищим колегіальним органом".

Як розповів Кухтін, формальною причиною відмови у призначенні на посаду послужила нібито велика кількість скарг на керівництво суду: "Коли було перше засідання 21 червня 2012 року, я поїхав, мені боятися нічого, суд наш модельний... І скарг на мене ніколи ніяких не було. І ось на цьому засіданні говорив Колесниченко. Ніяких доповідачів. Йому помічник підніс документи. Колесниченко озвучив позицію так: "Багато скарг на адміністрування. Все, виходьте". Коли я отримав рішення ВРЮ, це звичайно щось! Якщо він був суддею, він знає, що так не можна писати: "Проведено співбесіду, у зв'язку з тим, що не проголосувала конституційна більшість Вищої ради юстиції".