Чинний мовний закон пропонують змінити на радянську версію

Чинний мовний закон пропонують змінити на радянську версію

Опозиція повинна підтримати законодавчу ініціативу фракції "Батьківщина" у Верховній Раді й визнати нечинним Закон України "Про засади державної мовної політики". Таку заяву під час прес-конференції в "Обозревателе" зробив член Комісії людських та громадянських прав Світового конгресу українців, правозахисник Володимир Богайчук.

Експерт запропонував об’єднати зусилля опозиційних сил у парламенті "в плані підтримки законопроекту Кириленка". "Не просто скасувати мовний закон Колесніченка-Ківалова, а визначити його таким, що прийнятий з порушеннями Регламенту".

Народний депутат України Володимир Яворівський у цьому контексті зазначив: визнання скандального мовного закону нечинним – "один з кроків до вирішення проблеми". "Якщо закон буде скасовано, будуть скасовані й його перехідні положення, у яких говориться про те, що скасовано закон, прийнятий ще у 1988 році".

Видео дня

Таким чином, скасування закону Колесніченка-Ківалова фактично перетворює на чинний радянський мовний закон, "який набагато кращий, ніж законопроект Ківалова-Колесніченка". "Скасування цього закону було б колосальною перемогою і шляхом до прийняття нового закону", - підкреслив Яворівський.

Разом з тим він зазначив, що в Україні повинен бути свій мовний закон.

Нагадаємо, 29 грудня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект авторства В’ячеслава Кириленка про визнання нечинним Закону "Про засади державної мовної політики".

Нагадаємо також, раніше "Обозреватель" писав про зміни до мовного законопроекту, про те, що опозиція у парламенті готова до позачергової сесії, що мовний закон опозиції легалізує закон Ківалова-Колесніченка, а також про те, яким чином варто трактувати норму закону щодо мови, якою повинен спілкуватися лікар.