УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Прокуратура покарала керівництво "Ленінської кузні"

294
Прокуратура покарала керівництво 'Ленінської кузні'

Прокуратурою міста Києва відповідно до ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" та вимог ст. 259 КЗпП України проведено перевірку додержання чинного законодавства про працю у ВАТ "Завод "Ленінська кузня".

Як повідомили "КИЯНАМ" у прес-службі прокуратури в м. Києві, у ході перевірки встановлено, що наказом генерального директора ВАТ "Завод "Ленінська кузня" від 04.02.09 № 11 "Про встановлення тарифних ставок і посадових окладів" на період подолання фінансових труднощів було призупинено дію Положень про оплату праці, введених на підставі ст. 97 КЗпП України та ст.4.1. Колективного договору ВАТ "Завод "Ленінська кузня" на 2007-2009 роки, та встановлено з 4 лютого 2009 року по 31 березня 2009 року для всіх категорій працівників заробітну плату у розмірі 605 гривень.

Чинним законодавством передбачено, що у разі зміни істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміни розрядів і найменування посад тощо – власник або уповноважений ним орган повинні повідомити працівника не пізніше, ніж за два місяці.

У порушення вимог ст. 103 КЗпП України, ч. 2 ст. 29 Закону України "Про оплату праці" працівників підприємства не було повідомлено за два місяці про зміну істотних умов праці, а також оплати праці у бік погіршення.

Оскільки наказ генерального директора ВАТ "Завод "Ленінська кузня" від 04.02.09 № 11 "Про встановлення тарифних ставок і посадових окладів" був виданий у порушення вимог чинного законодавства про працю, прокуратурою міста відповідно до ст. 21 Закону України "Про прокуратуру" принесено протест на незаконний акт.

Керівництвом ВАТ "Завод Ленінська кузня" протест відхилено.

У подальшому столичною прокуратурою до Подільського районного суду Києва подано адміністративний позов про визнання незаконним та скасування наказу генерального директора ВАТ "Завод "Ленінська кузня" від 04.02.09 № 11 "Про встановлення тарифних ставок і посадових окладів".