УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Треновані песики допомогли розкрити близько 650 злочинів

561
Треновані песики допомогли розкрити близько 650 злочинів

Київська область, місто Вишневе. Високі залізні ворота відчиняються лише за наявності пропускного документу. На території майже нікого немає. Тамтешній правоохоронець проводить нам екскурсію: "Тут вони тренуються, там їм готують їжу, а ось тут (показуючи у бік вольєрів) вони живуть"... Раптом назустріч вибігає чотирилапий "німець" Брассо. Пес чітко виконує команди свого тренера, інспектора–кінолога Кінологічного центру міліцейського главку Київщини. Інакше і бути не може, бо на долю семирічного собаки-міліціонера та його дресирувальника і найкращого друга припало три  миротворчі місії ООН у складі Спеціального підрозділу МВС, куди, до речі, досить складно пройти відбір, а також велика кількість розкритих злочинів.

Видео дня

Загалом на Київщині з початку року за допомогою 56 собак  Кінологічного центру було розкрито близько 650 злочинів, здійснено 1660  виїздів, з них 280 – участь собак в антинаркотичних заходах, 117 – виїздів за сигналами про мінування, за результатами яких правоохоронцями було вилучено вісім вибухових пристроїв та майже три кілограма вибухової речовини. Кінологи говорять, що найкращий період дресирування псів – з шести місяців до двох років, після зміни зубів, що відбувається з 4,5 місяців до півроку. А для того, щоб, наприклад, навчити собаку виділяти з-поміж усього запах наркотичних речовин або вибухівки (до речі, в Київській області за пошук вибухівки найчастіше відповідають лабрадори, а на наркотики навчені спанієлі ) потрібно 3-4 місяці плідної роботи.

Про ефективність використання службових псів на місцях скоєння злочинів свідчить співпраця кінологів та інших міліцейських підрозділів. Так, наприклад, у Ставищенському районі  правоохоронці разом із службовою собакою вдома у двадцятирічного Сергія вилучили дві одиниці холодної зброї, пневматичну гвинтівку з розточеним каналом ствола, саморобний вогнепальний пристрій, капсули для патронів, мисливський порох та понад 20 грамів канабісу.  

І сміх, і гріх. В Тетіївському районі з сараю одного господаря викрали курей. До пошуків любителів дієтичного м’яса також долучили службового пса. Невдовзі собака привів до будинку, кілометрів за десять від місця скоєння злочину. Увійшовши до будинку, міліціонери побачили наступну картину: горе-крадії вже обсмалювали пір’я тим куркам та по одній кидали тушки в окроп.

Прикра історія сталася у Фастівському районі. В своєму будинку був вбитий пенсіонер. Вбивство було розкрито одразу: собака взяв слід і за 600 метрів привів правоохоронців до будинку, в якому був затриманий  і викритий у скоєнні навмисного злочину 28-річний житель Малина Житомирської області.