УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Лондон готується до річниці терактів у метро

228
Лондон готується до річниці терактів у метро

Поліція посилює заходи безпеки. Насамперед увага поліції зосередилася на станціях лондонського метро. Поліцейські обшукують речі підозрілих пасажирів за допомогою спеціально тренованих собак. Однак силовики визнають, що лондонська транспортна система є дуже вразливою, і зупинити цілеспрямованого терориста фактично неможливо. 

Видео дня

Пітер Кларк, головний поліцейський:

- Не можна сказати, що сьогодні стало важче скоїти теракт в метро. Ми маємо бути реалістичними і визнати, що теракти можуть статися в будь-який момент.

Торік троє терористів-смертників підірвали себе на вузлових станціях столичного метро в годину-пік. Тоді загинуло понад п'ятдесят людей. Після вибухів люди в Лондоні стали менше користуватися підземкою. Нині, мешканці міста заспокоїлися, і кількість пасажирів знову зросла до трьох мільйонів людей на день. Утім, побоювання залишаються.

Абігайль, мешканка Лондона:

- Я намагаюся не їздити на метро, але поки що іншого виходу просто немає.

Після терактів англійська поліція провелА низку анти-терористичних операцій, однак більшість з них виявилися невдалими. Так, набуло розголосу вбивство одного з підозрюваних, що виявився невинним. Місяць тому поліція заарештувала двох братів-мусульман за підозрою у виготовленні вибухівки. Під час арешту одного з них поранили у плече. Протягом тижня їх протримали за гратами, однак потім братів випустили через відсутність будь-яких доказів. Такі непродумані дії викликають обурення з боку мусульманської спільноти Лондона.

Мухамед Абдул Барі, представник британської мусульманської спільноти:

- Ми хотіли б, щоб поліція поводилася професіональніше і керувалася розумом, а не хибними свідченнями.

Напружені стосунки між поліцією та мусульманською спільнотою ускладнюють силовикам збирання інформації та свідчень. поприсімсот відкритих справ та безпреценденту кількість затримань у Британії, жодному з підозрюваних не висунули обвинувачення у причетності до терористичних актів.

5 Канал