УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Безкоштовні путівки для вагітних киянок

3,3 т.
Безкоштовні путівки для вагітних киянок

У Фонді соціального страхування, який закуповує ці путівки, пояснюють, що така ситуація склалася через зміни в законодавстві.

Якщо раніше Фонд фінансував усі заявки, що надійшли до нього із санаторіїв, то тепер перевагу віддаватимуть тим із них, які запропонують меншу ціну.

Право на оздоровлення вагітних столиці цього року отримав санаторій «Феофанія». Доба в ньому коштує 90 гривень. Утім майже 20 років санаторно-курортна реабілітація вагітних Києва була прерогативою санаторію «Жовтень».

Багато вагітних і досі не знають, що держава дає їм раз на 9 місяців безкоштовну можливість оздоровитися у санаторії. Потрапляють у цю категорію, щоправда, лише жінки, які працюють у фірмах, що сплачують податки до Фонду соціального захисту. А також якщо жінка в період вагітності має відповідні показання за станом здоров`я.

Ольга Македон, мати двох дітей: «У меня двое детей. В первый раз у меня была патологическая беременность, и тогда моя знакомая, которая работает в женской консультации, помогла достать путевки. Во второй раз мы пошли в другую консультацию и нам сказали, что бесплатных путевок сейчас вообще нет. Я думала, что их уже нет, но потом случайно на женском форуме прочитала, что они есть, и люди их получают каким-то образом».

Те, що безкоштовні путівки чомусь таємниця за сімома печатками, підтверджують й інші вагітні. І дізнаються жінки про них не від свого дільничного лікаря-гінеколога, а випадково - від знайомих.

Ярослава Вільхова, майбутня мама: «Узнала два месяца назад, абсолютно случайно. Поняла, что надо кучу сил потратить. И сразу отказалась от этой идеи. Если бы не настоятельные уговоры мамы, которая обьяснила, что это хорошо, решила попробовать».

Путівку Ярослава сьогодні отримала. Як і решта семеро жінок, які прийшли до жіночої консультації п`ятого пологового будинку. Комісія, яка вже 18-ий рік вирішує, хто проведе безкоштовні 24 дні у відділенні оздоровлення вагітних санаторію «Жовтень», сьогодні збиралася вперше у цьому році. І пропонували жінкам не 100, як торік, а лише 18 путівок.

Наталія Тофан, завідувачка відділенням оздоровлення вагітних санаторію «Жовтень», член комісії: «Виділено перші 18 путівок міським Фондом соціального захисту. Це дуже мало. Бо навіть оздоровлюючи 800 вагітних щорічно, це лише 2,5 відсотки всіх вагітних, які щорічно мають народжувати. Держава повинна піклуватися про оздоровлення вагітних, бо це сьогодні дуже актуально».

Минулого року, каже Наталія Тофан, у їхньому санаторії оздоровилося 928 вагітних. Скільки їх буде цього року - поки невідомо. Останній заїзд був у грудні. З тих пір відділення на 60 ліжок порожнє. У цьогорічному тендері, який проводив Фонд соціального захисту, переміг санаторій «Феофанія», доба лікування у якому на 40 гривень дешевша, ніж у «Жовтні».

Наталія Тофан, завідувачка відділенням оздоровлення вагітних санаторію «Жовтень», член комісії: «Для нас стало новиною, що у санаторії «Феофанія» відкривається відділення такого профілю. Я особисто про це не знала».

Де і хто розподілятиме путівки до санаторію «Феофанія» - невідомо. Тим часом навіть отримання путівок до добре відомого «Жовтня» - інформація, закрита для більшості вагітних.

Вікторія Ярош, майбутня мама: «Я кілька тижнів дзвонила, питаючи, коли буде засідання комісії, мені казали: передзвоніть через тиждень. Я вирішила передзвонити безпосередньо в санаторій «Жовтень» і спитала: чи дійсно є путівки, мені сказали, що путівки будуть на цьому тижні».

Галина Губенко, завідувачка жіночою консультацією при пологовому будинку №5: «Беременные не должны сами интересоваться, что есть такой санаторий. Беременную направляет врач, у которого она наблюдается, и укоторой есть осложнения. Потому что путевок выделяется всего 700 на год, а беременных только в нашей консультации стоит 744. Все консультации об этом знают и женщины с направлениями приходят к нам».

Ті 10 путівок, які сьогодні залишилися після розподілу, комісія передасть в інші жіночі консультації, пообіцяла Галина Гузенко. Їх у Києві - 38.

Ірина РОМАНОВА, Віктор КАРПЕНКО, НТН