УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Податківці виловили "величеньку рибку"

255
Податківці виловили 'величеньку рибку'

Працівники столичного управління податкової міліції викрили організоване злочинне угрупування, яке протягом останніх кількох років займалося незаконним обміном безготівкових грошей у готівку, відмиванням і переведенням брудних коштів за кордон, підробкою документів бухгалтерської звітності. Крім цього зловмисники сприяли різноманітним українським підприємствам ухилятися від сплати податків. Про це повідомили в прес-службі ДПА у Києві.

Як повідомив начальник управління податкової міліції столиці Іван ЧОРНОНОГ, троє мешканців Києва створили неабиякий конвертаційний центр. За допомоги низки фіктивних підприємств таких як «Трейд Сервіс Максима», «СВ Груп», «Проінструмент» та інші контролювались тіньові фінансові потоки підприємств Києва.

Клієнтам центру швидко оформлялася документація на торгівельні операції, продаж продовольчих і не продовольчих товарів, скетч-карток для мобільного зв’язку, а грошові потоки направлялися на рахунки в кілька комерційних банків України. За час своєї діяльності тіньовики легалізували близько 150 мільйонів гривень.

Підпільну структуру вдалося виявити в декількох офісах і квартирах, що належали конвертаторам. При затриманні махінаторів оперативникам довелося одночасно діяти за 2 адресами, в яких було вилучено півмільйона гривень, 200 тисяч доларів США, 20 печаток фіктивних та офшорних підприємств та документацію, що свідчила про протиправну діяльність махінаторів.

Встановлено декілька функціонерів центру, які дають пояснення. Податківці працюють над відшкодуванням завданого державі збитку.